Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcę Ciebie !
2018-06-24, 10:32:24
Post: #1
Chcę Ciebie !
Ciebie ... chcę !


Nie chcę byś była dla mnie kaprysem,chwilówką
W dniach twoich spełnieniem; dla uczuć swych probówką
Żalu wypełnieniem;już każdej chwili - w dobie
Pokarmem mego smutku , wciąż myśląc o Tobie.

Nie chcę byś była dla mnie kwiatem jednej nocy
Snem , który się rozpłynie gdy otworzę oczy
Głosem , który zaginie w brzmieniu innych głosów
Rozkosznym domniemaniem z niewygranych losów.

Nie chcę byś była dla mnie nostalgią,cierpieniem
Ptakiem znad widnokręgu do losu - westchnieniem.
Co mój wzrok mi podniesie hen ponad horyzont
By kiedyś zapytać Boga : Kto poczynił błąd ?

Nie chcę uparcie dźwigać Wokulszczyzny brzemię
Rozpaloną miłość;Tą jedyną ; Do Ciebie!
Aż ręce me sam zwrócę w stronę białej damy
Która bawić się będzie ze mną - aż skonamy.

; ( ... --- , --- ... ) : - - - - - - - ! - - - ------ ?? ?
Nie chcę byś była dla mnie igłą od busoli
która zamiast nas prowadzić kłuć będzie moje
serce , ciągle ; już na zawsze ; do końca - Boli !

echo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2018-06-29, 16:52:03
Post: #2
RE: Chcę Ciebie !
Pochwalę za regularność formy i dyscyplinę rytmu (nie do końca konsekwentną). Na tle inszych wierszy na tym forum, przeważnie roztelepanych i przegadanych warte odnotowania. Klimat trochę przeegzaltowany, ale jest wiersz. Zecydowanie przepracowałbym ostatnia strofę, która się jakoś nie udała, ale warto. To co napisano przed nią warte jest odratowania. Smile

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2019-06-08, 18:08:38
Post: #3
RE: Chcę Ciebie !
Niestety ! czytając te uwagi - oceny muszę stwierdzić że dalej niewiele rozumiesz z tego.Takich zwrotek mógłbym napisać jeszcze kilka a może nawet kilkanaście więc nie wchodzi tu w grę " ratowanie " sytuacji.Jest to celowe i zamierzone.Przenieśmy się na chwilę do świata prostej muzyki .W piosenkach / dawnych/często występowała tzw. coda.Była to część zazwyczaj krótka,odrębna jakby"schercowata "pojawiająca się zazwyczaj pod koniec utworu .Była jakby "deserem"dla uczuć jakich doznajemy słuchając tego utworu.Ja próbuję przenieść coś takiego w te obszary. Zaś ta " pusta " linijka ma wzbudzić w czytającym własną inwencję czy pewien domysł czym sam na swój sposób mógłby ją wypełnić. Ogólnie w każdym prawie " tworku" zostawiam pewną "otwartość ."Znowu posłużę się terminem muzycznym gdzie często utwór kończy się nie na tonice podstawowej więc nie ma tego " amen " tylko na tonice szóstego stopnia która sprawia wrażenie,że utwór - melodia płynie jakby dalej według uznania wykonawcy utworu czy słuchacza. Dzięki temu również mamy większą możliwość aranżacji czy interpretacji utworu. Uważam iż w tym właśnie tkwi piękno i doskonałość utworu.Również przychodzi mi na myśl jeszcze inne skojarzenie - świat pszczół .Zakładając węzę do ramek zostawiamy im pewien
"margines" aby same sobie go dorobiły ,dociągnęły do ramki.Więc jeżeli to
owady rozumieją to człowiek tym bardziej.

pozdrawiam !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS