Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
antologia wierszy jednosłownych
2016-10-21, 22:38:34
Post: #1
antologia wierszy jednosłownych
Zapraszam do nadsyłania wierszy jednosłownych do niekomercyjnej antologii. Zbiór będzie umieszczony w internecie w formacie pdf, a kilka wydrukowanych egzemplarzy zostanie rozesłanych do bibliotek.

Redagowałem już trochę zbiorów artykułów studenckich, a także antologie poemiksów i komiksów, np. (a zresztą, co Wam będę linkami szarżował, po prostu redagowałem już różne rzeczy). Tym razem zainteresowałem się, i Was chcę zainteresować, wierszami jednosłownymi, tzw. płermdami.

Płermd

PŁERMD

płermd

płermd (od angielskiego pwoermd - pochodzącego znów z połączenia/zblendowania słów poem i word. Po polsku to by było słowiersze, albo wierszosłowa... No cóż, pozostańmy przy wierszach jednosłownych, a dla zabawy czasem wtrąćmy coś o płermdowaniu Smile

Nie przysyłajcie swoich ulubionych słów. Czasem dostaję zgłoszenia w stylu "moc", albo "cieplutko". No to one nie będą raczej w tej antologii. Pytam osobę nadsyłającą, czy na serio jest twórcą tych utworów. No raczej nie, znaczy google raczej cieplutkie moce już ma (znaczy nie sprawdzałem, ale tak wyczuwam).

Nie przysyłajcie haiku ani innych miniaturek, choćby najlepszych. Tekstypisanebezspacji mogą w sumie być, ale to raczej margines, a nie główny nurt poezji jednosłownej.

Płermdy powstają przy okazji pisania czegokolwiek - jako literówki (tak, serio dzięki literówkom mnóstwo ciekawych rzeczy już powstało). Psziesz coklwik, smcza powssłają ćkawe rzęczy!

Są oczywiście także inne techniki tworzenia płermdów - np. łączenie słów (słączeniów), wciskanie znaczków czy modyfikowanie w inny sposób (spo/sób, śpóśub, cdocóg, vóspob... ).

Jeden utwór to jedno słowo. Jedno słowo to jeden wiersz. To nic nowego, pisał takie choćby Lec, a pwoermdem nazwał Geof Huth.

W razie czego zapraszam do zajrzenia na http://pwoermds.blogspot.com - tam w dwu wpisach z maja jest więcej informacji o antologii i o warstwie teoretycznej wierszy jednosłownych.

W skrócie - przyślij swoje wiersze jednosłowne przed 15 grudnia 2016 na adres pszren@wp.pl - zebrane i wybrane utwory złożą się na antologię.

Zatem w miarę możliwości hejt stop, i zapraszam!

pszren
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-03-13, 23:33:48
Post: #2
RE: antologia wierszy jednosłownych
Dziękuję wszystkim za zaglądanie. Antologia wierszy jednosłownych ukazała się na początku stycznia i jest dostępna w sieci: https://pl.scribd.com/document/335482698...noslownych.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam do udziału w antologii pisania bezznaczeniowego, więcej informacji tutaj: http://pisaniebezznaczeniowe.blogspot.co...kstow.html. Również niekomercyjnie, bez przymusu, na luzie.

Najlepsze życzenia,

pszren
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS