Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały Bohater
2015-07-31, 16:42:34
Post: #1
Mały Bohater
Najmniejszy i najsłabszy pośród silnych,
niczym małe,niepozorne drzewko
w lesie wyniosłych dębów

Jednak odwaga w jego sercu ogromna,
walczył niczym lew,
jego młode ciało pełne ran

Czasami dopadał go strach,
patrząc na leżących
w kałużach krwi-towarzyszy

Lecz szybko chwytał za broń,
szepcąc cicho:
"to dla ciebie Ojczyzno"

Gdy ucichły strzały,
w gasnących oczach powstańca
tliła się malutka iskierka radości

Może słyszał głos Matki,
może to Ona wołała z daleka
"chodź Synu,Twoja walka
skończona".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-31, 17:32:37
Post: #2
RE: Mały Bohater
Trochę kojarzy mi się z "Małym rycerzem" , ale chyba przedstawiłeś bohatera z jeszcze innej epokiSmile . Każda walka ma swój koniec a walka w obronie ojczyzny jest szczególnie chwalebna.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-31, 17:54:08
Post: #3
RE: Mały Bohater
Dziękuję za miły komentarz. Tym wierszem chciałem oddać hołd m.in. Orlętom Lwowskim, małym łącznikom z czasów Powstań Listopadowego i Styczniowego, no i przede wszystkim małym Powstańcom Warszawskim.
Wśród tych ostatmich szczególnie wzruszyła mnie postać małego, 5 letniego chłopaka opisana przez Zdzisława Umińskiego, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika Powstania Warszawskiego, w jego wspomnieniach p.t. "Powstańcze Rozstania". Dał on temu małemu chłopcu swój rewolwer by też mógł walczyć w obronie barykady przy klasztorze. Bardzo zapadły mi jego słowa gdy strzelał : "Za Mamusie i Tatusia, za Polskę". Polecam tą książkę, i mam prośbę do wszystkich użytkowników którzy przeczytają ten post by jutrzejszego dnia oddali hołd Powstańcom Warszawskim, poprzez pamięć, wywieszenie flagi, o zadumę w Godzinę W, i przede wszystkim nie ocenianie Powstania, tylko docenienie Odwagi, Patriotyzmu, Honoru i Poświęcenia tych osób dla Wolnej Polski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-01, 15:15:16
Post: #4
RE: Mały Bohater
To pięknie,że patriotyzm nie jest Ci obcy,że w tak młodym wieku interesujesz się historią naszego kraju i tymi,którzy historię tworzą... Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-02, 12:01:29
Post: #5
RE: Mały Bohater
Wiersz ma nutę patriotyczną i nie jest tak patetyczny jak inne. Dlatego może się podobać bo wbrew temu co sądzi się o Powstaniu Warszawskim, miało ono swój sens, bo w końcu było heroiczną walką o wolność, której przecież tak w tym czasie brakowało. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS