Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolność
2015-07-26, 17:16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-26 17:17:52 przez Niedzisiejszy.)
Post: #1
Wolność
Wolny, tylko co oznacza wolność?

Czy jej granice wyznaczyła księga
zapisana piórem, który zastąpił nożem
stalówkę, krwią, która stała się atramentem?

Przecież nie zawsze kajdany założone są
tylko na ręce, o wiele cięższe gdy
zakuta w nie dusza

Wyznaczyła ją droga pokryta licznymi
kamykami wspomnień, czasami jednak
pełna krwawych szram na zranionym sercu

Samotność zmieniła się w dwie postacie,
a dłonie twych myśli mogą wybrać tylko
jedną: radość, lub przekleństwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 18:00:10
Post: #2
RE: Wolność
Nie kumam o co tu chodzi.
Wyraźnie nie potrafię odczytać twojego języka.
Masz ogromne problemy z polską gramatyką i
stylistyką.
hej!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 18:33:48
Post: #3
RE: Wolność
W takim razie wskaż proszę te błędy, bo ja żadnych nie zauważyłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 19:16:10
Post: #4
RE: Wolność
To nie tylko jest niepoprawnie napisane, ale
sama treść, przesłanie, przekaz, logika -
jest - mówiąc kolokwialnie - pitoleniem o niczym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 20:00:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-07-26 20:01:01 przez Niedzisiejszy.)
Post: #5
RE: Wolność
Ten wiersz ma sens, przesłanie, tylko Ty nie potrafisz go odnaleźć, bo brakuje Ci wrażliwości.
W I Strofie odniosłem się do wolności, ale w w dwóch znaczeniach: po 1: fizycznym ( nie związany, nie skuty, nie w więzieniu),
po 2: psychicznym: ( jesteś sam, nie masz np: ukochanej, rodziny itp. )
W II Strofie ukazałem odniesienie do granic tego co nam wolno robić w ramach tej wolności, i że te wszystkie księgi ustanawiające prawo zostały napisane czyjąś krzywdą, i dopiero po niej tego złego zakazano.
W III Strofie ukazałem wolność jako drogę, w której przeszkadzają nam wspomnienia, które zatrzymują nas na chwilę w tej drodze jak kamienie wpadające do buta, lub zatrzymująca nas ranami na sercu, tęsknotą, samotnością.
A w ostatniej Strofie ukazałem to, że samotność, która jest częścią tej wolności psychicznej daje albo człowiekowi radość, albo staje się jego przekleństwem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 20:23:17
Post: #6
RE: Wolność
Przyznam, że ze zrozumieniem drugiej połowy miałbym problem bez Twojego dalszego tłumaczenia.

Pierwsza połowa natomiast jest dla mnie - od pierwszego przeczytania - odniesieniem do rosnącej ilości przepisów i regulacji prawnych, jakie w dzisiejszym świecie politycy i urzędnicy na nas nakładają. Jestem w tej kwestii wyczulony, jak tak dalej pójdzie za lat kilkadziesiąt może w ogóle zniknąć wolność jednostki chcącej podążać swoją odmienną drogą, a nie utartym szlakiem. Szczególnie, że budowane są też równolegle - za sprawą rozwijającej się technologii - wysoce skuteczne narzędzia kontroli nad przestrzeganiem tych wszystkich - ograniczających naszą swobodę działania, swobodę wyboru sposobu na życie - przepisów.

Piotr GRD
Piotr GRD network
Piotr GRD photos

Młodzi Gniewni
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 20:50:29
Post: #7
RE: Wolność
Wiersz jest dobrze napisany,zawiera myśl,może dlatego trudno zrozumiałą,bo głęboką... Wolność,nie może być ''pitoleniem'' o niczym.to podstawa naszej egzystencji i dobrze,że zadałeś sobie trud określenia tej wolności,aczkolwiek jak sam widzisz,wolność,to też prawo krytyki,często złośliwej,może dlatego,że wynika z niezrozumienia... Dla jednego wolność,jest wyznaczaniem granic,żeby zachować swoje człowieczeństwo,dla drugiego wolność będzie przekroczeniem wszystkich granic,nawet tych kulturowych...może dlatego iż uważa,że w dzisiejszych czasach nie warto być człowiekiem,czyli kimś ,kto ma wrażliwość,uczucia,serce,duszę...ja uważam inaczej i może dlatego podoba mi się Twój wiersz. Pozdrawiam
,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-26, 22:02:41
Post: #8
RE: Wolność
Cokolwiek byś nie napisał o swoim "wierszu",
dla mnie będzie przygnębiającym tworem z
powodu swej cudownej trywialności. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS