Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fabulas Narrare
2012-08-13, 15:11:52
Post: #1
Fabulas Narrare
Tekst napisany jako krótka opowieść w ramach wypełnienia biblioteczki w fikcyjnym świecie gry Ultima Online.

            [Obrazek: scrollp.png]

          Zaginiony Tom XI Fabulas Narrare
          autor przekładu nieznany

Wybawienie, czy zguba?

Wiele eonów temu, w zapomnianej krainie pełnej pradawnych istot żyjących wolnie pozornie chaosie, lecz panował
ład.
Wtem z otchłani czeluści bez dna zmora¹ okrutna przybyła by zasiać swe zło. Siła mroku chociaż straszliwa ulec
musiała światłu gdyż te jak znikąd wzięte raziło ją i trąciło z powrotem w czarcie odmęty.
Snop światła gasł, a z niego wyłaniały się byty anielskie o białych skrzydłach rozpiętych, gorejące ostrza dzierżące.
Te zarzekły, a żeby zjawę odeprzeć czuwać będą a krainie świetlistym murem ogrodzą by istoty tu żyjące pod swe
anielskie skrzydła wziąć.
W strachu przypływie przystały na ich łaskę, z czasem porzucając swój chaotyczny ład na rzecz systemu anielskiego
postępując wedle ich przepisów.
Ich bogate niegdyś wnętrza jałowieć poczeły, a umysły związane przez słowa trujące i jadło zatrute.
Odkryto później w komnacie przodków zwoje stare z sprzed mary nastaniem, czytamy w nich:
"Strzerzcie się istoty czyste² bowiem zbrukać was mają, dusze zjałowieć a i umysły i ciała ztruć niegodziwce
w ułudzie skompane
o gadzich jęzorach z w płomieniach oręzem spowitym.
Wyczekujcie mnie pod postacią zjawy kiedy ja by was ostrzec się ukażę."

―――――
Przypisy
¹ Sinister (sic) - 'zmora', również; odstały od tego co prawe.
² Integer (sic) -'czyste, nieskalane', również; 'dziewicze'/'pierwotne', jak i 'o otwartym umyśle'.




...everything is creation of your own.
At the end, all creatures are One,
there is nothing by Us, and We are alone,
you know?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2012-08-17, 20:59:44
Post: #2
RE: Fabulas Narrare
Przeczytałam, chociaż tego typu proza nie jest moją ulubioną Shy

miłego dnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2014-03-31, 11:45:48
Post: #3
RE: Fabulas Narrare
Stylistyka, interpunkcja, gramatyka - bardzo niedokładna, co czyni tekst nieczytelnym.

hej!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS