Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Fabulas Narrare - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Nasza Proza (/forum-6.html)
+--- Dział: Proza poetycka, albo poezja prozą (/forum-31.html)
+--- Wątek: Fabulas Narrare (/thread-4706.html)



Fabulas Narrare - drayko - 2012-08-13 15:11:52

Tekst napisany jako krótka opowieść w ramach wypełnienia biblioteczki w fikcyjnym świecie gry Ultima Online.

            [Obrazek: scrollp.png]

          Zaginiony Tom XI Fabulas Narrare
          autor przekładu nieznany

Wybawienie, czy zguba?

Wiele eonów temu, w zapomnianej krainie pełnej pradawnych istot żyjących wolnie pozornie chaosie, lecz panował
ład.
Wtem z otchłani czeluści bez dna zmora¹ okrutna przybyła by zasiać swe zło. Siła mroku chociaż straszliwa ulec
musiała światłu gdyż te jak znikąd wzięte raziło ją i trąciło z powrotem w czarcie odmęty.
Snop światła gasł, a z niego wyłaniały się byty anielskie o białych skrzydłach rozpiętych, gorejące ostrza dzierżące.
Te zarzekły, a żeby zjawę odeprzeć czuwać będą a krainie świetlistym murem ogrodzą by istoty tu żyjące pod swe
anielskie skrzydła wziąć.
W strachu przypływie przystały na ich łaskę, z czasem porzucając swój chaotyczny ład na rzecz systemu anielskiego
postępując wedle ich przepisów.
Ich bogate niegdyś wnętrza jałowieć poczeły, a umysły związane przez słowa trujące i jadło zatrute.
Odkryto później w komnacie przodków zwoje stare z sprzed mary nastaniem, czytamy w nich:
"Strzerzcie się istoty czyste² bowiem zbrukać was mają, dusze zjałowieć a i umysły i ciała ztruć niegodziwce
w ułudzie skompane
o gadzich jęzorach z w płomieniach oręzem spowitym.
Wyczekujcie mnie pod postacią zjawy kiedy ja by was ostrzec się ukażę."

―――――
Przypisy
¹ Sinister (sic) - 'zmora', również; odstały od tego co prawe.
² Integer (sic) -'czyste, nieskalane', również; 'dziewicze'/'pierwotne', jak i 'o otwartym umyśle'.






RE: Fabulas Narrare - anja - 2012-08-17 20:59:44

Przeczytałam, chociaż tego typu proza nie jest moją ulubioną Shy


RE: Fabulas Narrare - tom_70 - 2014-03-31 11:45:48

Stylistyka, interpunkcja, gramatyka - bardzo niedokładna, co czyni tekst nieczytelnym.

hej!