Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marek Krajewski: Dżuma w Breslau
2008-06-14, 21:38:01
Post: #1
Marek Krajewski: Dżuma w Breslau
Mroczny kryminał rozgrywający się w przedwojennym Wrocławiu.
Akcja toczy się w scenerii lat dwudziestych, a dokładnie w latach 1923-25
Dwie prostytutki otrzymują ofertę dość nietypową, ale dobrze płatną. Wkrótce policja znajduje je uduszone i z wyłamanymi przednimi zębami. Śledztwem zajmuje się Nadwachmistrz Mock. Znany ze słabości do kobiet tego typu. Mock szuka mordercę, by sam z czasem stać się szukanym.
W książce mamy dużo opisów tego zepsutego świata. Przesiąknięta jest brudem, smrodem, wulgarnością, przemocą i dewiacjami.
Książka wprowadza nas również w świat tajnego zgromadzenia “ Mizantropów', którzy są mordercami czyszczącymi świat z “ ludzi-śmieci”.
Do połowy książki mój wrodzony estetyzm gwałtownie się buntował i bronił przed dalszym czytaniem. Ledwie przebrnęłam przez pierwszą połowę książki. Potem już było lepiej, akcja mnie wciągnęła.
Plusem książki jest świetna intryga, jak i jej rozwiązanie, które w sumie zaskakuje.

Jak dla mnie, książka jest za mocna. Została przekroczona granica dobrego smaku. Czy ją polecam ?Trudno mi odpowiedzieć. Jest na pierwszych miejscach list popularności, ma świetne recenzje, a mnie się nie spodobała i żałowałam czasu, jaki straciłam przy jej czytaniu. Ale moim zdaniem proszę się nie kierować, bo może ja nie potrafię docenić dobrego w swej ponurowatości i brutalności kryminału. A więc decyzja należy do Was.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Marek Krajewski: Dżuma w Breslau - Ginsana - 2008-06-14 21:38:01
[] - Ginsana - 2008-06-15, 18:51:21



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS