Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***
2015-03-10, 17:45:55
Post: #3
RE: ***
Ten wiersz to raczej manifest Ateisty w dobie bezkarnej hegemonii Kościoła Katolickiego, interpretacja jest dowolna. Aczkolwiek nie miałem w zamyśle zastosowania zbędnego pretensjonalizmu i rozżalenia. Teodycea nie jest mi obca i to bardziej nawiązanie do tego pojęcia. "Żywy trup" to metafora upadłych zasad moralnych, które kwitną we współczesnym świecie, jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi. Nie jestem ateistą negującym istnienie jakiegokolwiek boga, jestem autentykiem, który w myśl pierwotnej definicji tego słowa, poszukuje tej wyższej, natchnionej siły. W rolę Jezusa wcieliłem wspomniane moralia i autorytety, abstrahując od znaczenia kulturowego. Wiersz ten miał sprowokować do myślenia i zadania sobie pytania - ile boga, w bogu - na podstawie otaczającego nas świata i rzeczywistości z jaką dane nam jest się borykać. Poezja ma to do siebie, o czym doskonale wiesz, że nie można jej odczytywać dosłownie, stąd przytoczenie biblijnych fragmentów o ofierze całopalnej wydaje się być nieuzasadnione. Wiersz to nie skarga, ciężko puszczać skargi w eter, licząc na ich rozpatrzenie. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
*** - lio - 2015-03-10, 11:43:21
RE: *** - member22 - 2015-03-10, 13:17:49
RE: *** - lio - 2015-03-10 17:45:55



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS