Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mgnienie
2015-02-05, 14:41:18
Post: #2
RE: Mgnienie
Bardzo dobry i refleksyjny wiersz. Nie wiem, czy moja interpretacja Twoich słów jest właściwa ale wydaje mi się że piszesz o tym momencie naszego jestestwa który jest mocno związany z końcem jednego a początkiem drugiego. W każdym bądź razie jest to forma zerwania z przeszłością - moment uchylenia drzwi i przejścia na drugą stronę. Takie zobrazowanie mogłoby się tyczyć również egzystencji. W tym przypadku przejście przez uchylone drzwi oznaczałoby koniec ziemskiej wędrówki i początek obcowania z inną nową rzeczywistością. Piszesz jednak, że może powrócisz motylem lub wielkim drzewem. To z kolei nawiązuje według mnie do poglądu zakładającego motyw reinkarnacyjny. Owa metamorfoza również może być zwiastunem nowego, które jeszcze jest skrywane gdzieś w najgłębszym zakamarku duszy. Motyl i cień tęczy to symbole wrażliwości i uczucia, natomiast drzewo to symbol nowego życia i siły. Według mnie te dwa symbole ściśle ze sobą kontrastują, ale również podlegają pewnej korelacji. Dobrze jest bowiem być silnym, a jednocześnie wrażliwym człowiekiem. A może chodzi tu o siłę uczucia? Kto wie. To tyle moich wywodów. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mgnienie - e-ska - 2015-02-04, 14:12:35
RE: Mgnienie - member22 - 2015-02-05 14:41:18
RE: Mgnienie - e-ska - 2015-02-07, 13:31:39



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS