Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inspirowany tematem "czy warto narzekac"
2011-01-02, 23:58:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-01-03 23:50:48 przez Grześ.)
Post: #19
RE: inspirowany tematem "czy warto narzekac"
Pora zatem dodać mały szczegół. Juz starożytni w jednej ze szkół filozoficznych napisali, ze wszystko jest czym innym niż się zdaje.
To sformulowanie jest na tyle odkrywcze i aktualne, że warto sie nim zająć w sposób szczegółowy.
Otóż jeśli rzeczywiscie tak nie jest - to własciwie nie powinnismy tego zmieniac nawet w myslach, nie mówiąc już o zamiarach czy czynach, bo nic by to nie dalo.

Aby to wyjaśnić powiem co innego.
Kazdy z nas patrzac na jakąkolwiek rzecz widzi conieco inaczej. Ma inne skojarzenia czy oczekiwania, a nawet wydaje mu sie, ze widzi co innego. Takie podejscie udowadnia, ze "widzenie rzeczy" jest niesłychanie zależne od widzącego, od jego własnych upodobań zwyczajów czy spojrzenia. Tym samym nasuwa się tylko jedna myśl - widzimy nie to co jest faktycznie, a to co sami chcemy ujrzeć i to w sposób w jaki sami chcemy to ujrzeć.
Podam przykąłd ze swojego podwórka:
kiedys wychodząć z domu spostrzegłem, ze nie mam kluczy od mieszkania. Ta okoliczność spowodowała, ze przystapiłem do poszukiwań. szukałem wszędzie po wiele razy, coraz bardziej zdenerwowany, bo wyjscie było celowe i terminowe. Po wielokrotnym przewszukaniu wszystkich dostepnych miejsc zdenerwowany usiadłem przy stole. Nagle wzrok mój spoczął na peku kluczy, których tak usilnie szukałem. nawet wczesn iej patrzyłem wielokrotnie na nie ale nie docierało do mnie, ze one sobie tam spokojnie leaz i czekaja smiejac sie ze mnie do rozpuku.
To doświadczenie uzmysłowiło mi, że widzenie jest całkowicie zależne od stanu człowieka, że rzecz może być inna niż jest widziana i że to co napisałem wczesniej jest 100% prawdą.

o skutkach widzenia - po nastepnej porcji dyskusji


[117]

Grześ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: inspirowany tematem "czy warto narzekac" - Grześ - 2011-01-02 23:58:39
[] - Grześ - 2009-01-03, 15:21:23
[] - anja - 2009-01-03, 17:28:33
[] - Grześ - 2009-01-03, 21:03:39



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS