Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwanie
2015-02-25, 08:40:09
Post: #1
Poszukiwanie
do którego boga mam się modlić skoro nadano mu tyle imion
przecież każdy z nich jest obowiązujący nadzwyczajnie
tylko ludzie nie potrafią wybrać właściwego
ja nie miałem prawa wyboru

nie chcę trzymać miecza który płonie w jego imieniu
nie chcę zabijać dzieci innego boga
one też potrafią śnić agnostycznie

jestem ofiarą big bangu
i pana georga lemaitre
który nie bacząc na początek
uczynił mnie tworem nukleosyntezy
powstałej ze stanu grawitacyjnej osobliwości

tylko właściwy bóg wie kim jestem
on dał mi początek

jestem jaki jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-02-26, 11:54:06
Post: #2
RE: Poszukiwanie
Jest tylko jeden Bóg, który ma różne miano w innych religiach. I tak w Braminizmie może to być Wisznu lub Sziwa, choć mimo wszystko wydaje się że są to pogańskie wierzenia, w islamie może to być miłosierny Allah - pierwsze słowa Koranu mówią - Bismi Llah, ir Rahman ir Rahim czyli W imię Boga Najłaskawszego i Najbardziej Miłosiernego, buddyzm to z kolei pogląd typowo ateistyczny, u Egipcjan natomiast jest to Ra zwany także bogiem słońca. Ale Bóg jest tylko jeden - Światłość ze Światłości. Przypomnij sobie Dekalog - Ja jestem Pan Bóg który cię wywiódł z domu niewoli, .... a potem - Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną... Dlatego zawsze módl się do Jednego Miłosiernego Boga słowami Modlitwy Pańskiej, a wszystko stanie się o wiele prostsze. Wiersz dość dobry, symbolizujący poszukiwanie. Poszukiwanie wiary, a może sensu życia? Pozdrawiam i życzę znalezienia tej właściwej drogi życiowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-02-26, 12:25:36
Post: #3
RE: Poszukiwanie
Te przestrogi member22 to raczej nie do mnie , ale do pela. miło , że się odezwałeś i oceniłeś. ja mimo wszystko idę dalej poszukiwać. pozdrawiam serdecznie.

jestem jaki jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS