Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Poszukiwanie - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: Poszukiwanie (/thread-5342.html)



Poszukiwanie - Kamil Rousseau - 2015-02-25 08:40:09

do którego boga mam się modlić skoro nadano mu tyle imion
przecież każdy z nich jest obowiązujący nadzwyczajnie
tylko ludzie nie potrafią wybrać właściwego
ja nie miałem prawa wyboru

nie chcę trzymać miecza który płonie w jego imieniu
nie chcę zabijać dzieci innego boga
one też potrafią śnić agnostycznie

jestem ofiarą big bangu
i pana georga lemaitre
który nie bacząc na początek
uczynił mnie tworem nukleosyntezy
powstałej ze stanu grawitacyjnej osobliwości

tylko właściwy bóg wie kim jestem
on dał mi początek


RE: Poszukiwanie - member22 - 2015-02-26 11:54:06

Jest tylko jeden Bóg, który ma różne miano w innych religiach. I tak w Braminizmie może to być Wisznu lub Sziwa, choć mimo wszystko wydaje się że są to pogańskie wierzenia, w islamie może to być miłosierny Allah - pierwsze słowa Koranu mówią - Bismi Llah, ir Rahman ir Rahim czyli W imię Boga Najłaskawszego i Najbardziej Miłosiernego, buddyzm to z kolei pogląd typowo ateistyczny, u Egipcjan natomiast jest to Ra zwany także bogiem słońca. Ale Bóg jest tylko jeden - Światłość ze Światłości. Przypomnij sobie Dekalog - Ja jestem Pan Bóg który cię wywiódł z domu niewoli, .... a potem - Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną... Dlatego zawsze módl się do Jednego Miłosiernego Boga słowami Modlitwy Pańskiej, a wszystko stanie się o wiele prostsze. Wiersz dość dobry, symbolizujący poszukiwanie. Poszukiwanie wiary, a może sensu życia? Pozdrawiam i życzę znalezienia tej właściwej drogi życiowej.


RE: Poszukiwanie - Kamil Rousseau - 2015-02-26 12:25:36

Te przestrogi member22 to raczej nie do mnie , ale do pela. miło , że się odezwałeś i oceniłeś. ja mimo wszystko idę dalej poszukiwać. pozdrawiam serdecznie.