Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mgnienie
2015-02-04, 14:12:35
Post: #1
Mgnienie
Krzycząc głośno
wchodzę przez otwarte drzwi
w rażące światło
przenikliwe zimno
by spotkać czułe ramiona .

Przemierzam pokój
z pokorą na kolanach
w radosnych podskokach
przewracam się wstaję
chwiejnie kulawo
by pewnym krokiem iść dalej .

Uchylone drzwi...
przejdę próg cicho samotnie
wchłonie mnie nicość
niemy mrok .

Może powrócę motylem
wielkim drzewem wyrosnę
cieniem tęczy się stanę .

Jestem w pokoju
-być może ogromnym .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-02-05, 14:41:18
Post: #2
RE: Mgnienie
Bardzo dobry i refleksyjny wiersz. Nie wiem, czy moja interpretacja Twoich słów jest właściwa ale wydaje mi się że piszesz o tym momencie naszego jestestwa który jest mocno związany z końcem jednego a początkiem drugiego. W każdym bądź razie jest to forma zerwania z przeszłością - moment uchylenia drzwi i przejścia na drugą stronę. Takie zobrazowanie mogłoby się tyczyć również egzystencji. W tym przypadku przejście przez uchylone drzwi oznaczałoby koniec ziemskiej wędrówki i początek obcowania z inną nową rzeczywistością. Piszesz jednak, że może powrócisz motylem lub wielkim drzewem. To z kolei nawiązuje według mnie do poglądu zakładającego motyw reinkarnacyjny. Owa metamorfoza również może być zwiastunem nowego, które jeszcze jest skrywane gdzieś w najgłębszym zakamarku duszy. Motyl i cień tęczy to symbole wrażliwości i uczucia, natomiast drzewo to symbol nowego życia i siły. Według mnie te dwa symbole ściśle ze sobą kontrastują, ale również podlegają pewnej korelacji. Dobrze jest bowiem być silnym, a jednocześnie wrażliwym człowiekiem. A może chodzi tu o siłę uczucia? Kto wie. To tyle moich wywodów. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-02-07, 13:31:39
Post: #3
RE: Mgnienie
Jestem wdzięczna za Twoją wnikliwą analizę .
Utwór dotyczy życia ,jego początku i końca a także tego co może być później .Jak słusznie zauważyłeś wplotłam motyw reinkarnacji . Zresztą każda religia obiecuje nam coś po zejściu z padołu łez . Po Twoich sugestiach doszłam do wniosku , iż wiersz może być opisem początku i końca wydarzeń czy też uczuć . Jak to w życiu , gdy coś zostaje za nami trzeba otworzyć się na nowe . Pięknie dziękuję !
Pozdrawiam radośnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS