Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Babinicz - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze rymowane (/forum-14.html)
+--- Wątek: Babinicz (/thread-5667.html)



Babinicz - Fred - 2015-10-11 15:48:15

Wielce ciernista jest jego droga;
pokonał tajne służby i szpiegi;
nigdy nie przeszedł na stronę wroga,
lecz innych wciągał w nasze szeregi.

W trudnych momentach nie tracił ducha;
wielka mu chwała należna za to;
gdy ongiś zdrajcę skrycie podsłuchał,
wystrzelił w mediach wielką armatą.

Nie uległ fali złowrogich trendów,
wielce przysłużył się siłom dobra,
choć nawiedzony był do obłędu
i przypiekany po same ziobra.

Nigdy się w życiu z prawdą nie minął,
nie oszukiwał, ani nie zdradzał;
ma się powszechną cieszyć estymą
i ma przodować w sondażach.


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-11 16:29:29

..łolaboga..!!! Broniewski ze swoim "Czerwonym sztandarem" niech się chowa..!!!


RE: Babinicz - Fred - 2015-10-11 16:36:29

Broniewskiego to ja nijak nie przeskoczę, to nie ta konkurencja. Wink
Do napisania tego tekstu oprócz wiadomych incydentów wiadomego byłego (choć nie za bardzo) polityka PiSu zainspirował mnie czytany z ambony list w sprawie rehabilitacji imć. Babinicza. Moim skromnym zdaniem Sienkiewicz niezbyt zręcznie zamknął wątek Kmicica w taki właśnie sposób. Co ksiądz przeczyta z ambony, temu wierzyć muszą wszyscy i już. Smile Ale mogę się mylić, wszak to były inne czasy. Smile


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-11 16:41:58

Tak samo więc podchodź do swoich krytycznych uwag. Że przecież nie zawsze muszą być tak trafne, jak pisowskie tezy naprawy świata.


RE: Babinicz - Fred - 2015-10-11 16:47:19

Toć prawda, że nie muszę mieć racji. Nie opieram się wprawdzie na własnym widzimisię, bo zasięgam opinii krytyków, znawców, uczestniczę w warsztatach literackich itd., ale nie podaje moich opinii jako jedynie słuszną prawdę objawioną. Możemy się wzajemnie przekonywać, rzeczowymi argumentami. Smile


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-12 11:09:20

A według ciebie, kto ma rację? Ci znawcy i krytycy, co przyznali Nobla p. Wisławie - czy też ci, co się wyśmiewają z Jej twórczości?


RE: Babinicz - Fred - 2015-10-12 11:26:56

Na ile znam twórczość Szymborskiej,to zasłużyła ona na nobla. Ci co się wyśmiewają prawdopodobnie jej zazdroszczą. Ci co zadecydowali o przyznaniu jej nagrody, zapewne mają lepsze rozeznanie od tych, co się wyśmiewają.


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-12 13:19:00

No więc, czy te tutaj słowa mają zastosowanie?
Czy też należy je stosować jedynie z należytym umiarem? I kto wtedy granice tego umiaru ma wyznaczyć?
...
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą" (Mt 7,1i2)


RE: Babinicz - Fred - 2015-10-12 16:55:11

O co Ci u licha chodzi? Mógłbyś jaśniej?


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-12 17:43:41

Ucz się młody... ja wiecznie żyć nie bedę...
Pytam po prostu, czy osąd innych w naszym świecie jest zgodny z chrześcijańską wiarą w Chrystusa i jego słowa?.. Ot, takie przekorne pytanie i tyle...


RE: Babinicz - Fred - 2015-10-12 18:06:48

Mości Gargamelu, jeśli do mnie kierujesz te słowa, to wiedz, że wprawdzie jestem od Ciebie młodszy, ale w maju skończyłem 60 lat. Jestem zatem młody, ale w konwencji smsu - Stan młodości stabilnej. Nikt Cię tu nie osądza, próbuję Ci tylko dawać rzeczowe praktyczne rady co do pisania bo funkcjonuję w świecie literackim ponad 15 lat. Wydałem 3 tomy wierszy. Chcę Ci pomóc, a nie wartościować twoje pisanie. Jeśli odbierasz mnie jako sędziego twoich wierzy, to tylko dowodzisz tym, że w wieku 70 lat można być starym i stetryczałym. Wink


RE: Babinicz - bronmus45 - 2015-10-12 18:36:05

Takim widocznie jestem - nic już na to nie poradzę... Moim zmarwieniem jest więc zarówno choroba SKS, jak i PN (PERSONAL NUMBER). Obie są z sobą powiązane nierozłącznie. Ciebie też dopadną. Nie ma na nie lekarstwa.


RE: Babinicz - Fred - 2015-11-10 21:03:03

Mylisz się. Znam ludzi sporo od ciebie starszych, ponad 80 letnich, którzy zachowali polot i sprawność umysłową, na to nie ma reguły.


RE: Babinicz - skrobipiórek - 2015-11-12 16:48:31

(2015-11-10 21:03:03)Fred napisał(a):  Mylisz się. Znam ludzi sporo od ciebie starszych, ponad 80 letnich, którzy zachowali polot i sprawność umysłową, na to nie ma reguły.



Teza jest prosta: Im więcej korzystamy z naszego mózgu — rozmyślając, snując plany, ucząc się nowych rzeczy — tym lepiej on funkcjonuje. „Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, potencjał mózgu jest nieograniczony, niestety jednak człowiek wykorzystuje go na ogół tylko w 10 procentach” — podkreśla Juhani Juntunen, specjalista w zakresie czynności mózgu i dyrektor szpitala, odpowiedzialny za całą akcję. „Rozwijajcie wasze umysły, wciąż się uczcie, a wzrosną wasze możliwości” — zachęca. Irytuje go fakt, że powszechnie podziwia się młodych, a nie docenia sprawności intelektualnej osób starszych, gdyż jego zdaniem w późniejszych latach umysł pracuje pod pewnymi względami nawet lepiej niż w młodszym wieku. „Nie przypadkiem wysokie stanowiska są obsadzone przez weteranów” — stwierdza Juntunen. „Narzędzie, jakim jest mózg, może się psuć, ale starsi posługują się nim znacznie umiejętniej niż młodzi”.


RE: Babinicz - Fred - 2015-11-12 22:28:04

Szczera prawda.
Albo się weź w garść Gargamelu, albo odpuść sobie tę poezję która do tej pory w twoim wydaniu jest raczej niskich lotów. Twój wiek nie usprawiedliwia braku staranności o formę i treść. Nie usprawiedliwia też niestety Twoich beznadziejnie chamskich manier.