Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
- wyświetlany zegar
2017-02-05, 17:55:43
Post: #1
- wyświetlany zegar
- może jednak od czasu do czasu warto byłoby nastawić zegar? A może nawet coś zmienić, by tak nie pędził do przodu?...[Obrazek: a_plain111.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-02-08, 12:46:53
Post: #2
RE: - wyświetlany zegar
Korzystam z taniego hostingu współdzielonego ("współdzielony" oznacza, że na jednym serwerze znajdują się dziesiątki, setki lub tysiące stron internetowych wielu różnych klientów). Ponieważ jest on tani, to w związku z tym akceptuję drobne jego niedoskonałości i nawet nimi administracji hostingu nie zawracam głowy. Gdyby zegar przestawiony był znacznie - poprosiłbym o nastawienie, ale przy małych wartościach nawet nie wspominam.

Przez dłuższy czas zegar na używanym przeze mnie serwerze nastawiony był prawidłowo. Od kilku jednak miesięcy wygląda to tak, że po restarcie serwera czas przestawiony jest kilka minut do przodu, a później stopniowo, powoli, w tempie około 1 sekundy na dobę wraca do prawidłowego. Ostatni restart miał chyba miejsce w nocy z 1 na 2 lutego, na chwilę obecną zegar "wybiega w przyszłość" 5 minut i 33 sekundy, jutro pewnie będzie to 5 minut i 32 sekundy itd.

Dla swoich własnych skryptów (stron) wdrożyłem stosowny system korygujący (bo to nie jedyny hosting, na którym zegar bywa przestawiony, od lat to widuję w wielu miejscach), skrypt forum MyBB jest jednak na tyle skomplikowany, że nie odnalazłem w łatwy sposób miejsca (miejsc) w kodzie, by to samo w nim zastosować.

Jak wspomniałem - na tanim hostingu na tego typu drobne niedoskonałości nie narzekam, więc zostaje jak jest, dopóki jest to tylko kilka minut różnicy na forum, które raczej precyzji atomowego zegara nie wymaga. Choć owszem, i mnie to też drażni w niejednym miejscu, przy użyciu swojego własnego monitora serwerów w wielu miejscach to sprawdzam i wskazuję (przykład mojego monitorowania forum, z którego regularnie korzystam: http://wht.grd.net.pl/monitor/ ).


_______________________
W tej chwili zerknąłem tylko na chwilę przy okazji zajmowania się tymi zegarami właśnie. Pozostałymi - wymagającymi trochę więcej niż kilka minut mojej uwagi - sprawami zajmę się innego dnia.

Piotr GRD
Piotr GRD network
Piotr GRD photos

Młodzi Gniewni
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-02-08, 13:35:35
Post: #3
RE: - wyświetlany zegar
W porządku - myślałem sobie, że nikt z adminów nie zauważył. I ja przypadkowo tylko odkryłem różnicę w czasie i ... napisałem tekst.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2018-04-25, 15:56:21
Post: #4
RE: - wyświetlany zegar
A o jakie różnice w czasie chodzi? wytłumaczcie proszę ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2019-01-28, 20:33:47
Post: #5
RE: - wyświetlany zegar
(2018-04-25 15:56:21)kajutek napisał(a):  A o jakie różnice w czasie chodzi? wytłumaczcie proszę ?
O zegar jaki znajduje się u góry strony (na pasku logowania) - w momencie pisania tekstu był nieco rozregulowany, co wytłumaczył powyżej admin Piotr GRD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS