Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa - stara Polska
2016-12-24, 00:16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-12-28 19:58:48 przez krzys123456.)
Post: #1
Nowa - stara Polska
Jestem świeżo po lekturze książek Sienkiewicza,
bo trylogia mi odkrywa wciąż nowe oblicza.
A poza tym studiowanie uważne trylogii,
pozwala mi wyłapywać mnóstwo analogii.

Tak jak dawniej w łbach rubasznych totalna swawola,
używają słów tak strasznych, że uciekać z pola.
Obradują przy kordonach sejmy i senaty,
namawia nas ex prezydent, by łamano gnaty.

Są jak kiedyś politycy wielcy i upadli,
a czym niżej upadali, tym bardziej zajadli.
Mamy też odpowiedniczkę współczesną Horpyny,
w trakcie obrad parlamentu pożera jarzyny.

Potomkowie Chmielnickiego mają się dziś świetnie,
ale właśnie Wiśniowiecki renty im obetnie.
Do rokoszu nawołuje Bohun anarchista,
a dzielnie mu przytakuje Kmicic - dziś noblista.

Czasem Polska bywa dumna - na rękach noszona,
częściej - toczą swe wojenki rozliczne plemiona.
Wieki całe złej historii, nic nie nauczyły,
zamiast głów swoich używać, używają siły.

Ps.
Wici teraz szybciej płyną - mamy telewizję,
tyle, że tam pan Zagłoba roztacza swe wizje.

[/u]Krzysztof grudzień 2016
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-25, 13:04:39
Post: #2
RE: Nowa - stara Polska
Interesujaco polączyłeś literacką wizje powieści Sienkiewicza z aktualna rzeczywistościa. Podoba mi się. Wyrazy uznania.
A poza tym, pisze sie: właśnie "poza tym" a nie "po za tem". Zalecam poprawić. Smile

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-25, 16:36:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-12-25 16:42:22 przez krzys123456.)
Post: #3
RE: Nowa - stara Polska
Nie ukrywam, że zerkałem od czasu do czasu, czy jest komentarz, ale bardziej się spodziewałem zmasowanego ataku ze strony bronmus45, prawdopodobnie go nie uniknę.
Wyrazy uznania od Ciebie cenię sobie bardzo. Dziękuję bardzo, wesołych świąt, Krzyś.
Ps.
Pokazywałem na forum kilka wierszy bratankom, między innymi Raki Ekonomiczne i Sposób Na Biedę, który to wiersz uważam za jeden z najlepszych jakie tu są.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-26, 21:03:35
Post: #4
RE: Nowa - stara Polska
(2016-12-25 16:36:22)krzys123456 napisał(a):  Nie ukrywam, że zerkałem od czasu do czasu, czy jest komentarz, ale bardziej się spodziewałem zmasowanego ataku ze strony bronmus45, prawdopodobnie go nie uniknę.
Wyrazy uznania od Ciebie cenię sobie bardzo. Dziękuję bardzo, wesołych świąt, Krzyś.
Ps.
Pokazywałem na forum kilka wierszy bratankom, między innymi Raki Ekonomiczne i Sposób Na Biedę, który to wiersz uważam za jeden z najlepszych jakie tu są.
- i tutaj się pomyliłeś - bardzo mi "przypadł do gustu" satyryczny ton wiersza w układzie teraźniejszej, tutaj dziejącej się historii - fajnie i już...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-26, 22:18:36
Post: #5
RE: Nowa - stara Polska
Naprawdę serdecznie dziękuję. Daję słowo honoru, że śledząc atmosferę na forum, spodziewałem się wiadra pomyj.
Znam Twoje bardzo radykalne poglądy, ale chyba święta trochę wpłynęły na Twoją opinię.
Przyznaję, że byłem podobnym radykałem, dopóki w trakcie dyskusji syn mi wypalił, że on bardziej od polityków boi się takich ekstremistów jak ja. Po długich przemyśleniach uznałem, że najwięcej zła na świecie bierze się z różnego rodzaju
ekstremizmów i radykalizmów i gorąco namawiam Ciebie do stonowania swoich wypowiedzi, bo takie plucie na wszystkich, którzy nie po naszej myśli nie prowadzi do niczego dobrego.
Z pozdrowieniem świątecznym Krzysztof.
Ps.
Przepraszam za moralizowanie (jestem po małym co nieco),a po waszych opiniach bardzo urosłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-26, 22:36:33
Post: #6
RE: Nowa - stara Polska
Te moje opinie tutaj są... Wersalem w stosunku do przedstawianych na innych forach. Chociażby na FB - strony antypisowskie...
I już się zapewne nie zmienię. Obserwuję ich środowisko jeszcze od PC - z roku na rok moje opinie o kaczolandzie radykalizują się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-12-29, 23:56:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-12-30 00:01:31 przez Misiek.)
Post: #7
RE: Nowa - stara Polska
Próbuj i pisz jak najwięcej Krzysztofie.
Widzę w twoich wierszach spory potencjał na dobrą twórczość
i godną uwagi.
Pozdrawiam cię serdecznie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-01-15, 23:26:12
Post: #8
RE: Nowa - stara Polska
(2016-12-29 23:56:51)Misiek napisał(a):  Próbuj i pisz jak najwięcej Krzysztofie.
Widzę w twoich wierszach spory potencjał na dobrą twórczość
i godną uwagi.
Pozdrawiam cię serdecznie
Dziękuję za komentarz, mam w podobnym stylu więcej wierszy, ale błąkają się gdzieś koło 16-tej strony. Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS