Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przedświątecznie
2016-12-17, 23:38:05
Post: #1
przedświątecznie
Oczywiście dla wielu przygotowania przedświąteczne kojarzą się wprost wyłącznie z
organizacją zakupów, przygotowywanych za pomocą gazet tak chętnie przesyłanych nam przez
kurierów, donosicieli prasy. Stąd moje pytanie do kilku gospodyń domowych o tym jak dzisiejsze
święta obchodzą wraz z rodziną? Dopytam także moje czytelniczki, czy mycie okien to części
rytualnego przygotowywania się do wigilijnego stołu.
15 XII 2016
Rozmawiam z panią Katarzyną (41 l.). Odnosi się do gazetek z uśmiechem, ale
kontrapunktuje, że to codzienność, której nie zauważa i łatwo się poddaje. Pytam przy okazji jak
święta wyglądały, gdy w skrzynkach na listy i w telewizji nie było jeszcze mody na konsumowane
Święta. „To były święta rodzinne, inaczej nic by nie było. Wtedy w tamtych czasach liczyła się
dobra organizacja. Dzisiaj jestem w stanie sama wszystko zaplanować i zrobić święta jak z gazety.
Jednak najbardziej brakuje mi magii świąt. Syn rozmawia ze znajomymi i wychodzi do pracy,
wraca późno i nie mamy sumienia nakładać go obowiązkami.” Dlatego wszystko staram się robić
sama. Mąż jest pomocny, na większe potrzeby używamy auta.” Lubi pani to co robi? „Angażuję się
jak potrafię, ale proszę nie patrzyć na szyby jeszcze nie umyte” wtrącenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS