Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie (jak usunąć profil?)
2016-11-01, 21:36:27
Post: #1
pytanie
Jak mogę usunąć mój profil ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2016-11-03, 21:08:53
Post: #2
RE: pytanie
Od strony technicznej, przy obecnych ustawieniach może to zrobić jedynie administrator forum. Można np. wysłać do mnie email z prośbą o usunięcie.


Od strony praktycznej... Osobiście nie lubię, gdy cokolwiek dostępnego publicznie w sieci znika, celowo lub nie celowo jest usuwane.

Wydaje mi się, że taki profil na forum poza adresem email (ukrytym dla wszystkich poza administracją) nie zawiera żadnych danych, które mogłyby być w jakikolwiek sposób przez kogokolwiek wykorzystane. Jeśli więc ktoś (ktokolwiek) zechce usunąć swój profil na forum tylko ze względu na to, że znudziło mu się pisanie, pogniewał się na kogoś, obraził lub w ogóle bez powodu ot tak - namawiał będę do pozostawienia profilu, nawet jeśli nie miałby już nigdy być użyty, nawet jeśli nie miałoby już nigdy nastąpić logowanie. W przypadku, gdy komuś naprawdę zależy na usunięciu profilu - lepiej żeby przedstawił mi przekonywujący powód dlaczego taki profil-widmo, na który nikt się już nigdy nie zaloguje, miałby być problemem dla kogokolwiek.

Osobną kwestią są treści napisane przez użytkownika.

Odnośnie treści będących własnością intelektualną użytkownika, jego wiersze i inne utwory - ma prawo je usunąć (choć też będę dopytywał, czy aby na pewno). Musi jednak użytkownik taki pamiętać, że treści dostępne publicznie, choćby przez chwilę, mogły zostać skopiowane - czy to przez wyszukiwarki (Google, Bing, DuckDuckGo itd. itp.), czy to przez każdą indywidualną osobę, zarejestrowaną na forum lub nie - i usunięcie ich z tego forum nie oznacza, że w ogóle przestaną istnieć w przestrzeni publicznej.

Natomiast odnośnie treści "zwyczajnych" - posty będące komentarzami i/lub częścią dyskusji - obstawał będę przy nie usuwaniu ich. Źle później śledzi się wymianę zdań, której części brakuje, pozostałe wypowiedzi zdają się być wówczas wyrwane z kontekstu, nie na temat itp. Takie zwyczajne posty, część publicznej dyskusji traktuję osobiście na równi ze słowami wypowiedzianymi publicznie - choćby na ulicy, w parku, w kawiarni, w autobusie, gdziekolwiek w przestrzeni publicznej - raz wypowiedzianych nie można cofnąć, one już w przestrzeni publicznej są i pozostaną na zawsze.

Piotr GRD
Piotr GRD network
Piotr GRD photos

Młodzi Gniewni
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-09-29, 07:39:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-09-29 08:36:46 przez bronmus45.)
Post: #3
RE: pytanie (jak usunąć profil?)
Cytat z ostatnich zdań wypowiedzi p.PiotraGRD - "Natomiast odnośnie treści "zwyczajnych" - posty będące komentarzami i/lub częścią dyskusji - obstawał będę przy nie usuwaniu ich. Źle później śledzi się wymianę zdań, której części brakuje, pozostałe wypowiedzi zdają się być wówczas wyrwane z kontekstu, nie na temat itp. Takie zwyczajne posty, część publicznej dyskusji traktuję osobiście na równi ze słowami wypowiedzianymi publicznie - choćby na ulicy, w parku, w kawiarni, w autobusie, gdziekolwiek w przestrzeni publicznej - raz wypowiedzianych nie można cofnąć, one już w przestrzeni publicznej są i pozostaną na zawsze." - koniec cytatu.
#
Jeszcze gorszą sytuacją jest nagminne modyfikowanie swoich komentarzy - często obraźliwych - pod czyjąś publikacją. Autor publikacji odpowiada na tenże obraźliwy tekst, a taki "cwaniaczek" komentator (nie chcę wskazywać imiennie) wtedy dopiero zmienia treść swojej wcześniejszej wypowiedzi na bardzo łagodną i w te pędy biegnie z meldunkiem do administratora (Piotra GRD), że to jego obrażono... No i p.Piotr - widząc dowody "na piśmie" bez zastanowienia karze (banuje) nie tego, co powinien...
O tejże osobie wypowiadałem się już parokrotnie - sam też doświadczyłem na sobie bana z powodu, jaki opisałem powyżej - więc nie trudno się domyślić, o kim mowa...
.
P.S - przy modyfikacji zastąpiono wyraz "domyśleć" na "domyślić"
.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2017-09-29, 08:03:57
Post: #4
RE: pytanie (jak usunąć profil?)
Poprawnie: DOMYŚLIĆ

Sartre
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2018-04-25, 15:54:47
Post: #5
RE: pytanie (jak usunąć profil?)
Ja właśnie dołączyłam do tego forum , ale to co tu czytam przeraża mnie... nie wiem czy zacząć się udzielać czy uciekać...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS