Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maskarada
2015-10-27, 09:43:05
Post: #1
Maskarada
Nie mogę się nadziwić że wykształceni inteligentni ludzie dali się omamić uznając pogańskie zwyczaje i święta za chrześcijańskie. Przecież można trochę ,,pogrzebać'' w historii i źródłach co zresztą uczyniłem, żeby ustalić jaka jest prawda.

Wszystkich Świętych to według definicji z The Catholic Encyclopedia dzień, w którym „czci się wszystkich świętych, znanych i nieznanych”. Pod koniec II wieku wśród nominalnych chrześcijan pojawił się kult męczenników; uważano, że ci, którzy ponieśli śmierć za wiarę, są już z Chrystusem w niebie, i zanoszono do nich modły o wstawiennictwo. Regularne obchody tego święta datują się od 13 maja 609 lub 610 roku, kiedy to papież Bonifacy IV poświęcił rzymski Panteon — świątynię wszystkich bóstw — Marii i wszystkim męczennikom. Jean Markale pisze: „Rzymscy bogowie ustąpili miejsca świętym tryumfującej religii”.
Na dzień 1 listopada przeniósł to święto papież Grzegorz III (731-741) i od imienia wszystkich świętych nazwał pewną kaplicę w Rzymie. Nie jest pewne, dlaczego to zrobił, ale chyba nie bez znaczenia był fakt, że podobne święto na początku listopada obchodzono na Wyspach Brytyjskich. Jak informuje The Encyclopedia of Religion, „w okresie chrystianizacji Wysp Brytyjskich wśród Celtów święto Samhain w dalszym ciągu cieszyło się popularnością. Tutejszy Kościół usiłował odwrócić uwagę ludu od pogańskich praktyk, wprowadzając odprawiane w tym samym czasie obrzędy chrześcijańskie. Właśnie z tych brytyjskich średniowiecznych obchodów dnia Wszystkich Świętych może się wywodzić rytuał przyjęty w całym chrześcijaństwie”.
Jean Markale mówi też o rosnącym wpływie irlandzkich mnichów na ówczesną Europę. W dziele New Catholic Encyclopedia powiedziano: „Zwyczaj irlandzki nakazywał obchodzić ważne święta w pierwszym dniu miesiąca, a ponieważ na 1 listopada przypadał też początek celtyckiej zimy, prawdopodobnie właśnie w tym dniu oddawano cześć wszystkim świętym”. Ostatecznie w roku 835 papież Grzegorz IV polecił świętować ten dzień w całym Kościele.
Jeśli chodzi o Dzień Zaduszny, w którym odprawia się modły za dusze czyśćcowe, żeby im pomóc w uzyskaniu niebiańskich błogosławieństw, datę 2 listopada przyporządkowali mu w XI wieku mnisi z francuskiego opactwa Cluny. Chociaż uchodzi za święto katolickie, nietrudno zgadnąć, jakie pomieszanie pojęć istnieje co do niego w umysłach przeciętnych ludzi. Jak informuje New Catholic Encyclopedia, „w wiekach średnich powszechne było przekonanie, że w tym dniu dusze pokutujące w czyśćcu mogą się ukazywać jako błędne ogniki, czarownice, ropuchy i tym podobne”.
Nie mogąc wykorzenić pogańskich wierzeń z serc katolików, Kościół ukrył je pod chrześcijańską maską. Na fakt ten zwraca uwagę The Encyclopedia of Religion: „W chrześcijańskim dniu Wszystkich Świętych czci się pamięć znanych i nieznanych świętych chrześcijaństwa, co jest analogią składania hołdu celtyckim świętym w okresie Samhain”.

Większość dzisiejszych intelektualistów nie do końca jest wyedukowana, gdyż tkwi w pogańskich obrzędach i tradycji nazywając się chrześcijanami. Kapłani ogłupiają ogół społeczeństwa i krzywdzą ludzi, natomiast osoby które mają świadomość jakie są korzenie i pochodzenie tych świąt, są nieszczere skoro tkwią w obłudzie religijnej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-10-27, 12:38:57
Post: #2
RE: Maskarada
Zapowiadasz się na dobrego dziennikarza śledczego.
A co jeszcze wymyślisz i co nam zafundujesz?
Czekam z niecierpliwością.
Boki zrywać haha!Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-10-27, 19:59:03
Post: #3
RE: Maskarada
(2015-10-27 12:38:57)tom_70 napisał(a):  Zapowiadasz się na dobrego dziennikarza śledczego.
A co jeszcze wymyślisz i co nam zafundujesz?
Czekam z niecierpliwością.
Boki zrywać haha!Smile

Czyżby informacje są ,,wyssane z palca''?
Może tom 70 nie potrafi uważnie czytać?Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-10-27, 20:22:21
Post: #4
RE: Maskarada
To ty nie rozumiesz mojego komentarza.
Uśmiać się możnaSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-10-27, 20:45:03
Post: #5
RE: Maskarada
(2015-10-27 20:22:21)tom_70 napisał(a):  To ty nie rozumiesz mojego komentarza.
Uśmiać się możnaSmile

MożliweSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS