Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***
2015-08-24, 19:57:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-06-24 13:32:24 przez lio.)
Post: #1
***
Jes­tem niczym
Z ni­cości powstały
w ni­cość powrócę
Z ciem­ności w ciem­ność
niczym spa­dająca
na gra­nacie skle­pienia
gwiaz­da
is­kra w przes­tworzach
i pus­tka gwałtow­na
Otoczony stadem samotnych
serc bez wyrazu
bijących dla nikogo
Cóż po­zos­ta­wić po so­bie mogę
w po­zaziem­skich przes­tworzach?
ma­luczkie wspom­nienie -
ludzkiego nie-istnienia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-24, 22:37:24
Post: #2
RE: ***
Powiem krótko: zdębiałem i zaniemówiłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-24, 23:29:29
Post: #3
RE: ***
A co to jest za komentarz? Niczego nie wnosi,ani nie wyjaśnia,jak takie coś może pomóc ludziom,którzy po to umieszczają tu swoje wiersze,żeby uczyć się poprawnie pisać. Wyjaśnij więc co miałeś na myśli pisząc ''zdębiałem i zaniemówiłem'' choćby z szacunku dla drugiego człowieka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 11:22:17
Post: #4
RE: ***
Chyba Toma rozumiem. Bo rzeczywiście jest to dobry kawałek prawdziwej poezji. Wiersz bardzo refleksyjny, którego głównym wątkiem wydaje się być odniesienie do ludzkiej egzystencji. Byłem nikim, jestem nikim - śpiewa Przemysław Gintrowski w jednej ze swoich piosenek. I to mogłoby być dobrym mottem do powyższego utworu. Nasuwa mi się tu jeszcze jedna myśl - z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Bo czymże tak naprawdę jest życie jednego człowieka, jak nie bytowaniem jednego ziarnka pośród ogromu całości. Wiersz oceniam bardzo pozytywnie i chętnie dodałbym gwiazdkę od siebie. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 13:15:27
Post: #5
RE: ***
(2015-08-28 11:22:17)member22 napisał(a):  Chyba Toma rozumiem. Bo rzeczywiście jest to dobry kawałek prawdziwej poezji. Wiersz bardzo refleksyjny, którego głównym wątkiem wydaje się być odniesienie do ludzkiej egzystencji. Byłem nikim, jestem nikim - śpiewa Przemysław Gintrowski w jednej ze swoich piosenek. I to mogłoby być dobrym mottem do powyższego utworu. Nasuwa mi się tu jeszcze jedna myśl - z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Bo czymże tak naprawdę jest życie jednego człowieka, jak nie bytowaniem jednego ziarnka pośród ogromu całości. Wiersz oceniam bardzo pozytywnie i chętnie dodałbym gwiazdkę od siebie. Pozdrawiam

Tak myślałem, że specjalnie udzielając nie wprost
czytelnego komentarza, inni będą mieli zagwozdkę.
Wytrawny i spostrzegawczy czytelnik stwierdzi,
że powyższy "wiersz" jest fatalnie napisany.
To nie jest poezja, tylko jakieś bzdety o nicości.
Studiowałem Sartre'a, Heideggera i coś o tym wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 18:29:53
Post: #6
RE: ***
Wiersz jest dobrze napisany,podzielam zdanie Member22 tylko, żeby go zrozumieć trzeba mieć uczucia,człowiek pusty w środku odbierze go jako bzdety... trzeba poruszać tematy naszej egzystencji,każdy myślący człowiek chce coś po sobie pozostawić,chociażby dobre wspomnienie... POzdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 20:12:51
Post: #7
RE: ***
(2015-08-28 18:29:53)ElaM napisał(a):  Wiersz jest dobrze napisany,podzielam zdanie Member22 tylko, żeby go zrozumieć trzeba mieć uczucia,człowiek pusty w środku odbierze go jako bzdety... trzeba poruszać tematy naszej egzystencji,każdy myślący człowiek chce coś po sobie pozostawić,chociażby dobre wspomnienie... POzdrawiam

Swoimi komentarzami udowadniasz kompletny
brak znajomości poezji.
Bo temat tekstu bez tytułu nie tworzy wiersza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 20:59:54
Post: #8
RE: ***
Teraz dostrzegłeś brak tytułu? Dlaczego nie napisałeś tego w pierwszym komentarzu zamiast tych górnolotnych bzdur? Poza tym to kolejna bzdura,że bez tytułu nie można docenić wartości wiersza.Tytuł to uzupełnienie tej całości,a nie podstawa.
Może zacznij pytać i rozmawiać jak cywilizowany człowiek,a nie jak buszmen...krzykniesz słowo i uciekasz,czekając na reakcję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 21:15:08
Post: #9
RE: ***
(2015-08-24 19:57:21)lio napisał(a):  Jes­tem niczym
Z ni­cości powstały
w ni­cość powrócę
Z ciem­ności w ciem­ność
niczym spa­dająca
na gra­nacie skle­pienia
gwiaz­da
is­kra w przes­tworzach
i pus­tka gwałtow­na
A po­zos­ta­wić po so­bie
w po­zaziem­skich przes­tworzach
mogę je­dynie
ma­luczkie wspom­nienie
Cóż więcej zos­ta­nie po
ni­cości ludzkiego nie-istnienia?
Powyższy tekst z gwiazdkami w tytule nie tworzy wiersza.
Teraz dotarło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 21:21:47
Post: #10
RE: ***
To chyba do Ciebie nie dotarło ,co napisałam...wyśmiewałeś tekst,a teraz bronisz się tytułem...ogarnij się !
Drogi autorze napisz tytuł,zobaczymy do czego wtedy przyczepi się nasz znawca poezji...bo przecież musi udowodnić swoją rację inaczej nie byłby sobą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 21:28:39
Post: #11
RE: ***
Nic nie kumasz kobieto uahahaha! Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 21:34:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-08-28 21:38:54 przez ElaM.)
Post: #12
RE: ***
Niby czego nie rozumiem Twoim zdaniem? Napisałeś ,cytuję ''wiersz jest fatalnie napisany.To nie jest poezja tylko jakieś bzdety''. Udowodniłam,razem z innymi,że to jest poezja,wtedy uczepiłeś się tytułu i na tym bazujesz.
Raz jeszcze powtarzam,NIE POZWOLĘ Ci niszczyć ludzi,robiłeś to wcześniej,ale to koniec,Już nikogo więcej nie skrzywdzisz. Przyjmij to do wiadomości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:02:08
Post: #13
RE: ***
Ty naprawdę masz coś z bańką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:17:06
Post: #14
RE: ***
Bo nie pozwalam Ci niszczyć ludzi,bo udowadniam,że nie masz racji? Czerpiesz przyjemność pisząc o wszystkich źle...każdy wiersz starasz się wyśmiać,już nikt nie chce Ciebie znać,a Ty dalej swoje...jak mur. Kto tu ma problemy ze sobą...otwórz wreszcie oczy!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:29:52
Post: #15
RE: ***
Ty masz pojęcie, co znaczy niszczyć ludzi?
Ja nie oceniam personalnie autora, tylko jego wiersze.
Powtarzałem to kilka razy, ale ty jak zwykle nie rozumiesz,
co jest dla mnie zrozumiałe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:32:58
Post: #16
RE: ***
(2015-08-28 22:02:08)tom_70 napisał(a):  Ty naprawdę masz coś z bańką.

A tu kolejny przykład obrażania innych!

Wiara Nadzieja Miłość
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:41:08
Post: #17
RE: ***
Radziłbym ci poczytać komentarze pod moimi wierszami.
Znów udowadniasz, że twoja kandydatura na moderatora
to kpina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-28, 22:45:48
Post: #18
RE: ***
Gryf to bardzo dobry kandydat na moderatora,bo umie odróżnić dobro od zła,co właśnie udowodnił. Myślisz ,że jak jesteście z jednego miasta,to on będzie popierał Twoje chamstwo? Żałosne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS