Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór nowego moderatora (2015)
2015-07-06, 10:18:41
Post: #1
Wybór nowego moderatora (2015)
Wprawdzie forum "Dotykiem Wiatru" istnieje już od grudnia 2007 roku, ale w międzyczasie miało swoje problemy, na długi czas przestawało być dostępne w sieci. Możemy więc przyjąć, że w czerwcu 2013 nastąpił "restart" i obecnie forum tworzą osoby, które trafiły tutaj po tej dacie.

Przez czas pewien było tu dość pusto, ale w ostatnich miesiącach powraca życie. A wraz z życiem również i wszelkie jego problemy. Z uwagi na to, że "dawni" (sprzed 2013-ego roku) moderatorzy już tu praktycznie nie zaglądają, potrzebny jest ktoś nowy kto zadba o poziom dyskusji.

Proszę więc o zgłoszenia - tu, w tym temacie - osób chętnych podjęcia się tego. Zupełnie za darmo, społecznie. Forum jest amatorskie, niekomercyjne, ja płacę za tani hosting i daję swój czas pilnując strony technicznej, ktoś inny może zechce dać swój czas pilnując strony społecznej.

Osobę musi poprzeć kilka innych osób, a jednocześnie nie może być zbyt wiele osób przeciwnych kandydaturze, osoba zbyt kontrowersyjna chyba tylko bardziej podzieli niż połączy.

Ostateczne zdanie oczywiście należy do mnie, zgodnie z zasadą, że "admin ma zawsze rację". ; )

"Dawni" moderatorzy, którzy nie odwiedzali forum w ostatnim czasie, utracili z dniem dzisiejszym swoje uprawnienia.

Wszelkie uwagi, komentarze dotyczące tej kwestii: proszę pisać poniżej.

Piotr GRD
Piotr GRD network
Piotr GRD photos

Młodzi Gniewni
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-15, 10:19:23
Post: #2
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Witam
Panie Piotrze,proszę wybrać moderatora,który będzie przyjazny dla wszystkich,zarówno dawnych forumowiczów,jak i tych.którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z poezją. Niech to będzie osoba,która zna się na poezji i która w sposób kategoryczny ukróci to,co w tej chwili się dzieje. Nie można wystawić wiersza,żeby nie było komentarza,że to ''chłam'',że ktoś nie powinien pisać,bo się nie zna na poezji[opinie Toma]. Skrytykowałam wiersz Freda,''KRÓLA FORUM'',rozpętałam wojnę,bo jego można krytykować tylko pozytywnie,gdy on może napisać wszystko,co tylko wpadnie mu do głowy. Nie ma tu w tej chwili rzetelnej oceny,może tak było od lat,bo nikt tego nie nadzorował. Zalogowałam się na innym forum,żeby spr.jak tam jest i jestem mile zaskoczona atmosferą,która tam panuje.Nikt,nikogo nie wyśmiewa,nie ma pogardy dla nowicjuszy,jest rzetelna ocena i przyjazna rada.Uważam,że i na tym forum można stworzyć takie klimaty,tylko pewnym osobom,trzeba pokazać ich miejsce... Tu w tej chwili ktoś wstawi swój wiersz,przeczyta ohydny komentarz i ucieka...bo nie zostawiają na nim suchej nitki...jakby to forum było tylko dla nich...dla Freda i Toma,i dla tych,którzy ich chwalą... Proszę coś z tym zrobić,bo jeśli teraz niczego Pan nie zrobi,to forum,każdy będzie omijał szerokim łukiem... Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 09:00:45
Post: #3
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Ja nikogo w taki sposób nie krytykowałem., ElaM ma jakieś "Kompleksy fredne", miała do mojej osoby już nie wracać, a jednak.
Królem forum nie jestem, bo jestem tu niedawno i publikuje się rzadko.
Na moderatora się nie piszę, bo nie mam na to czasu.
Obawiam się, że będą niejakie trudności ze znalezieniem osób chętnych, ale cóż.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 16:09:27
Post: #4
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Powiem jak Wałęsa;nie chcę,ale muszę odnieść się do wypowiedzi Freda;
Proszę przeczytać komentarze,które umieszczał Fred,pod moimi wierszami,gdy tylko zaczęłam je tu publikować; prymitywne,banalne,infantylne,skończony filolog,przypadek psychiatryczny[nawet otrzymałam poradę na PW,że trzeba mnie leczyć]... Dlaczego Fred tak zaatakował? Bo nie podobał mi się jego wiersz pt.''Po kolei'',który w moim odczuciu jest wulgarny i taki pozostanie. Czy to ja mam'' kompleksy fredne'',czy Fred ma kompleks wyższości? Bo przecież Fred nie tylko mnie tak komentował,ale każdą osobę,która ''tu'' ośmieliła się wstawić swój utwór. Popierał go Tom i ludzie uciekali...Komu miło czytać o swoim utworze,że to ''chłam'',że jak najszybciej powinien zająć się czymś innym,bo do pisania wierszy w ogóle się nie nadaje.Wyrażali opinie niemal jak zawodowi krytycy ,aczkolwiek prawdziwy krytyk literacki nie używa takich słów,[jak ta zgrana paczka],bo ma kulturę.
Na pewno będzie trudno o moderatora,bo tu trzeba wojny,żeby mógł zapanować pokój,gdyż za długo było bezprawie...na szczęście Piotr,to mądry człowiek,który nie po to uratował forum,żeby ludzie z niego uciekali... Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 17:41:33
Post: #5
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Nie dopisuj mnie do żadnej paczki i nie imputuj mi proszę słów, których używali inni komentatorzy. Nie jestem z żadnej paczki.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 18:02:39
Post: #6
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
To można sprawdzić,co pisałeś i w jaki sposób,chociaż ostatnio przyznam szczerze stałeś się pobłażliwy w swoich komentarzach,jakby zupełnie inny człowiek...żebyś tak jeszcze ''odmienił'' Toma...to forum by na tym zyskało...a marzy mi się,żeby było spokojną przystanią dla każdego,kto kocha poezję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 21:33:16
Post: #7
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Nie mam mocy odmieniania żadnych tomów, a Tobie radzę więcej obiektywizmu i pracy nad opanowaniem emocji. Zawsze pisałem prawdę o kiepskich wierszach w sposób oględny, bo powiedzmy sobie szczerze, wierszy względnie dobrych na tym forum jak na lekarstwo. Może to skutek niefortunnej nazwy "Forum poezji amatorskiej".

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-16, 22:52:51
Post: #8
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Więc na Boga co Ty jeszcze tu robisz? Dlaczego prezentujesz swoje wiersze ludziom,którzy o dobrej poezji nawet nie słyszeli? Nie wstyd Ci,tutaj pisać? Jest forum dla początkujących i zaawansowanych twórców,dlaczego nie idziesz tam,gdzie prezentują ''dobrą'' poezję,tylko tkwisz tutaj obrażając innych.... Z takim dorobkiem literackim jak Twój,to żenada być w towarzystwie zwykłych amatorów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 11:52:45
Post: #9
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Jedyną obrażoną, nie przebierającą w słowach jesteś Ty, jakoś nikt do tej pory się tu na mnie nie obraził. Brak jednak tego moderatora.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 18:49:43
Post: #10
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Wystarczyło,że każdy przeczytał Twój komentarz i ...już go nie było...jedyną,która na to zareagowała jestem ja,bo niby dlaczego[będąc takim samym amatorem,jak ja] uzurpowałeś sobie prawo decydowania,kto tu może być i pisać...a tu może być każdy,kto chce... Nie zauważyłam,żebyś Ty,czy Tom chociaż spróbowali komuś pomóc,ależ skąd...gdzie tacy wielcy[w swoim mniemaniu poeci],będą się zniżać,do pomocy byle komu...więc krytyka,że ''chłam'',że są inne zajęcia poza pisaniem...a jedyne rady,to leczenie... Tyle czasu narzucaliście wszystkim swoje mądrości,każdy się bał ''odezwać'',a tu przychodzi jakaś baba znikąd i twierdzi,że fałszywie oceniacie,ośmiela się mieć inne zdanie niż wy,więc chyba głupia,trzeba ją leczyć...
Ja nie jestem na Ciebie obrażona,bo obrazić mógłby mnie tylko ktoś,kogo szanuję...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 20:30:51
Post: #11
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Mylisz chyba moje komentarze z kim innym., albo wrzucasz wszystko bezceremonialnie do jednego wora. Nikomu nie napisalem by zrezygnowal z pisania. Ogarnij sie Smile

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 20:41:14
Post: #12
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Fakt,o tym pisał Twój wierny druh Tom,Ty ''tylko'' wysyłałeś mnie do psychiatry,bo nie podobał mi się Twój wiersz... Tak się zastanawiam skąd się wzięła ta Wasza mania wielkości,czyżby to był sposób na dowartościowanie się? Bo jaki inny mógłby być cel tych poniżających komentarzy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 20:54:31
Post: #13
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Tom zaś umie tylko obrażać cudze wiersze, nawet pewnie nie czytając ich, patrząc na sens słów w nich zawartych, a czasami wręcz obraża bardzo wiersze użytkowników. Np: Wiersz mojego kolegi PoetaJurajskiPL, gdzie on porównał swoją dziewczynę do postaci Biedronki z Filmu Miasto 44, zaś tom w wulgarny i bardzo prymitywny sposób skomentował to tym, że w wierszu podoba mu się tylko Biedronka, bo robi tam zakupy. W swojej ocenie jest bardzo niesprawiedliwy, i tylko swoje wiersze uważa za poezję, zaś innych poetów obraża tak jak powiedziała ElaM, wręcz zniechęca ich złośliwie do pisania, mówi im, że nie mają talentu. Najprawdopodobniej robi to z zazdrości, że czyiś wiersz może być lepszy od niego, oraz boi się wymyślonej przez niego "konkurencji". Przez niego, jak i przez jego "kolegów" forum opuszcza wielu użytkowników, traci tą atmosferę, pomoc dla innych, którzy dopiero zaczynają, a zamieniło się w miejsce, gdzie młody twórca otrzyma tylko podłe obelgi na jego temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 21:14:38
Post: #14
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Czytuje na tym forum rozmaite komentarze, czasem zbyt skrajne i zbyt daleko idace. Nie wkraczam jednak w polemiki z komentatorami, a raczej z autorami wierszy.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-17, 21:34:32
Post: #15
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Pomyśl Fred,ile osób przez Wasze komentarze stąd uciekło.... Pisanie wierszy,to obnażanie swojej duszy,to dzielenie się z innymi tym,co głęboko schowane w sercu...a wy w wyjątkowo perfidny sposób wyśmialiście to... Żaden z Was nie udzielił pomocy,wskazówki,ale do ostrej krytyki,byliście pierwsi... To mnie uderzyło na wstępie...a potem było coraz gorzej i gorzej... Nie mogłam biernie się przyglądać...ktoś musiał powiedzieć Wam ''DOŚĆ''
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-18, 08:06:40
Post: #16
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Nie mów do mnie przez Wy, nie znam na tym forum nikogo, rozumiesz? Nie jestem zwolennikiem hołubienia grafomanii. Jeśli ktoś pisze kiepsko, to należy mu to oględnie powiedzieć. Nie udawać, że jest geniuszem, bo robi mu się w ten sposób krzywdę, utwierdza go się w kiepskim pisaniu i tyle.
Jest sporo serwisów grafomańskich, czy składnic - hurtowni grafomanii jak choćby bej czy coś takiego. Tam można produkować się do woli, a raczej gromadzić swoje wiersze.
Jakim Wam? Kto to są ci Wy? do kogo właściwie pijesz? Ja mówię tylko we własnym imieniu.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-18, 17:20:28
Post: #17
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
''WAM'',bo tylko Ty i Tom komentujecie w skrajnie nieprzyjemny sposób... Ty ''oględnie'' powiedzieć? Jedziesz takim chamstwem,że głowa mała... Ale Tobie napisać,że durny wiersz,to jak włożyć kij w mrowisko...
Nie jesteś krytykiem literackim z tego co mi wiadomo więc nie znasz się na wartości wiersza,nie masz też wykształcenia humanistycznego,żeby rzetelnie ocenić...wierzę,że znasz się na prawie skarbowym i tu nie kwestionuję Twojej wiedzy. W mojej ocenie piszesz jedynie proste rymowanki,tak proste,że nie potrzebują interpretacji. Dlatego też,gdy czytam Twoje komentarze ,to widzę kogoś,kto dużo mówi o czymś,o czym nie ma pojęcia...dla mnie to żałosne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-18, 17:22:24
Post: #18
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
A co ja mam do cholery wspólnego z Tomem, czy kimś innym? Wypowiadam się we własnym imieniu.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-18, 17:29:48
Post: #19
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Proszę uważać na słowa...na wulgaryzmy nie odpowiadam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-19, 12:24:59
Post: #20
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Stop.

Zboczyliście z tematu, ten wątek stworzyłem dla dyskusji o osobach, które zechciałyby się podjąć moderowania forum, a Wy kontynuujecie tu to, co właśnie tej moderacji wymaga.

Jeśli ktoś powtarza kilkukrotnie, że pisze we własnym imieniu i nie chce, aby "wrzucano go do jednego worka z innymi", to należałoby to uznać i odnieść się do każdego indywidualnie. A przynajmniej ja nie mam żadnych podstaw, by sądzić, że to jakakolwiek zorganizowana grupa chcąca umniejszać wszystkim wokoło. Traktujmy więc każdego indywidualnie.

Czy nazwa "forum poezji amatorskiej" jest niefortunna?... Nie jestem pewien. Nie ja to forum tworzyłem, ale najwyraźniej zamysł poprzednich administratorów był taki, że to faktycznie forum poezji amatorskiej. Na tyle na ile pobieżnie śledziłem tutejsze życie przed rokiem 2013 to faktycznie były tu i osoby znające się na słowie pisanym, jak i takie się nie znające. Być może trzeba na nowo zdefiniować jakie to forum ma być. Z zastrzeżeniem, że "poeta amator" to niekoniecznie każda osoba, której uda się ze sobą zrymować dwa słowa. A po drugiej stronie jak najbardziej dopuszczalne jest napisanie nagiej prawdy (bądź tylko subiektywnej opinii) o każdym opublikowanym utworze, ale już niedopuszczalne są jakiekolwiek "wycieczki osobiste".

Co do samego meritum Waszego sporu, to właśnie zaczynam czytać wszystko, co tu napisaliście. Aby mieć jak najlepszy i najsprawiedliwszy pogląd na sprawę zaczynam chronologicznie od maja, więc prawdopodobnie zajmie mi to dni przynajmniej kilka. W międzyczasie tam, gdzie uznam to za stosowne, odnosił się będę do każdego wątku i dyskusji osobno.



Kwestia zgłoszeń osób chcących spróbować swoich sił jako moderator pozostaje otwarta.

Piotr GRD
Piotr GRD network
Piotr GRD photos

Młodzi Gniewni
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-09, 17:56:56
Post: #21
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Witaj Piotrze, długo zastanawiałem się,
bo szczerze powiedziawszy też nie mam
zbyt wiele czasu, ale mogę spróbować
pomóc. Zajrzę od czasu do czasu i jeśli się
uda to spróbuję nieco ostudzić naszych
walczących. Zgłaszam swoją kandydaturę
oczywiście o ile inni się zgodzą.
Też zależy mi by czar poezji wciąż trwał.
Pozdrawiam serdecznie Janek
(rycerz spod znaku Gryfa: ) )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-14, 00:13:36
Post: #22
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Dzięki, ale poczekajmy co inni powiedzą, pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-14, 00:33:44
Post: #23
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Drogi Piotrze,zgłaszam swoją kandydaturę na moderatora.Mam w przeciwieństwie do innych dużo czasu i co najważniejsze znam się na poezji,dlatego będę dbała o rzetelną ocenę,popartą wiedzą.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-14, 12:33:46
Post: #24
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Oto kolejny powód abym zniknął z tego forum raz na zawsze. Ponawiam moją prośbę o usunięcie z tego forum mojego profilu i wszystkich moich postów. Nie chcę, aby dyskutowano o mnie beze mnie.

Wiersz jaki jest, każdy widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-15, 00:06:59
Post: #25
RE: Wybór nowego moderatora (2015)
Dwoje mądrych kandydatów , których komentarze są przemyślane i taktowne . Wskazują błędy popełnione przez mniej światłych i dzielą się swoją wiedzą , naprowadzają na odpowiednią drogę .
Jestem kobietą , dlatego wybacz Gryfie , ale popieram kandydaturę EliM . Pozdrawiam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS