Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z mroku do gwiazd
2015-05-28, 16:39:21
Post: #1
Z mroku do gwiazd
Ktoś cię schował
do skorupki własnych lęków,
ktoś ci zabrał
taką zwykłą bycia radość,
żebyś poznał
tylko ciemną życia stronę
i w tym mroku
twoja dusza tonie...

Zobacz, słońce
nie tylko zachodzi,
wczoraj inną
niż dzisiaj ma twarz,
niech się w popiół
obrócą wspomnienia
wszak się żyje
tylko ten jeden raz...

Obudź w sobie,
to serce szalone,
rozpal zmysły
niech tańczą jak wiatr,
ty na skrzydłach
tej nowej nadziei
wciśnij ''start''
i leć aż do gwiazd...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-05-28, 20:06:53
Post: #2
RE: Z mroku do gwiazd
Niektórzy ludzie potrafią dotkliwie zranić , wpędzić w kompleksy . Najważniejsze to nie tracić wiary w siebie i zapomnieć o tym co było złe . Pielęgnować tylko dobre wspomnienia , realizować marzenia , wierzyć w siebie i cieszyć życiem . Tak rozumiem Twój wiersz , którego ostatnia część jest na szczęście optymistyczna . Pozdrawiam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-05-28, 20:57:21
Post: #3
RE: Z mroku do gwiazd
Masz rację,życie to cudowny dar i nie można ''zamykać się ''w swoim własnym świecie,ze strachu przed rozczarowaniem,
czy cierpieniem,bo każde cierpienie uszlachetnia,a rozczarowanie uczy... Po nocy, dzień i trzeba wierzyć,że ten dzień
będzie lepszy od poprzedniego...bo bez tej wiary trudno byłoby wstać rano z łóżka.... Dziękuję za komentarz,a jak tam Twój wiersz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-05-28, 22:59:03
Post: #4
RE: Z mroku do gwiazd
No niestety leży odłogiem... Ale dzięki za zainteresowanie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-05-29, 07:58:13
Post: #5
RE: Z mroku do gwiazd
Taki wiersz nie powinien leżeć odłogiem...on tu powinien błyszczeć...pomyśl o tym,bo nie dam Ci spokoju...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-05-29, 12:02:57
Post: #6
RE: Z mroku do gwiazd
Jeśli ma błyszczeć , to musi jeszcze trochę poleżeć , ale przyjdzie na niego pora . Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-09, 14:06:57
Post: #7
RE: Z mroku do gwiazd
Nadmiar inwersji psuje tekst.
Kwiatek językowy: wczoraj inną niż dzisiaj ma twarz. Czy to jest logiczne?
Słabiuteńki tekścik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-09, 19:08:54
Post: #8
RE: Z mroku do gwiazd
Bardzo logiczne,ale jak widać nie dla wszystkich...''wczoraj''mogło mieć ''twarz''starej baby,''dzisiaj''może mieć ''twarz'' młodej dziewczyny...''wczoraj''mogło mieć ''twarz''
żałoby,''dzisiaj''może mieć ''twarz'' wesela itd.itp. I nie zgodzę się z Twoją opinią,że to jest słaby tekst... Jesteś jedynie obrażony za moje wcześniejsze pytania,dotyczące Twojego wiersza,stąd ten atak na moje wiersze...tylko,że mnie to śmieszy, więc cel chybiony. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-09, 19:49:07
Post: #9
RE: Z mroku do gwiazd
Ja atakuję wiersze? Śmieszne Smile
Nie będę komentował twoich tekstów.
Tak będzie najlepiej.

Bywaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-09, 20:03:21
Post: #10
RE: Z mroku do gwiazd
Komentuj w przyjazny sposób,albo wcale...bo to,że ktoś ''dokopał'' Ci na innym forum,nie upoważnia Ciebie do tego samego na tym forum.
Bywaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-09, 20:30:35
Post: #11
RE: Z mroku do gwiazd
Ja zawsze w przyjazny sposób komentuję.
Wyraziłem to, co mi się nie podoba i tyle.
Na rożnych portalach są komentujący i piszący różnie.
Postanowiłem pożegnać się z Wami. Nic tu po mnie.
Piszcie jak najwięcej i rozwijajcie się.
Dziękuję za komentarze, szczególnie memberowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-06-10, 13:58:50
Post: #12
RE: Z mroku do gwiazd
Wiersz ma bardzo zgrabną formę, ale to chyba nie ten dział tematyczny, bo utwór ma rymy i to dość dobrze zachowane. A co do treści i zawartej myśli to życzę każdemu cierpiącemu człowiekowi takiej pointy jaką przedstawia Twój utwór. Bo tak naprawdę mimo szarości dzisiejszego życia najważniejsze jest by być sobą. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-27, 21:03:17
Post: #13
RE: Z mroku do gwiazd
Twoje komentarze Member są jak balsam na zranioną duszę...nawet,gdy widzisz błędy,to potrafisz je w taki sposób przekazać,że poprawienie ich wydaje się drobnostką...najważniejsze jednak jest to,że zostawiasz otwartą furtkę do tworzenia,gdy inni bezdusznie chcieliby ją zamknąć... Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-15, 20:56:38
Post: #14
RE: Z mroku do gwiazd
Nie wiem, czy źle robię odkopując nie tak nowy wątek, mimo wszystko na ten wiersz trafiłam przypadkiem i niezwykle zapadł mi w pamięć - teraz specjalnie odszukałam go, żeby skomentować. Dał m on motywację i nadzieję - w tak piękny sposób wyraziłaś to czego ostatnio szukam i autentycznie uśmiechnęłam się do mnitora, kiedy zobaczyłam ten wiersz. 'Obudź w sobie to serce szalone...' i dwa następne wersy zachęciły mnie do czegoś, co ostatnio planowałam, ale nie wcielałam tego w życie 'bo cośtam'. Dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-15, 21:02:17
Post: #15
RE: Z mroku do gwiazd
Ja też się śmieję...bo nie wiem jak może obudzić Ciebie coś,co jest w Tobie głęboko zakorzenione...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-15, 21:11:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-09-15 21:12:57 przez Siriana.)
Post: #16
RE: Z mroku do gwiazd
Ja serce odebrałam raczej jako pasję do życia. Wiesz, można żyć z dnia na dzień, ale żeby z każdej godziny czerpać jak najwięcej, potrzeba zacięcia, inspiracji, właśnie tego 'serca'.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-15, 21:49:58
Post: #17
RE: Z mroku do gwiazd
Trzynastoletnia dziewczyna nie żyje z dnia na dzień,ale żyje każdego dnia i cieszy się każdą chwilą,bo to taki wiek...już nie dziecko,a jeszcze nie panienka. Na chłopców zerka z onieśmieleniem,z koleżankami szepce po kątach trochę o modzie,troszeczkę o chłopcach,czasami napisze wierszyk naiwny tak jak ona...więc o jakiej inspiracji Ty mi piszesz,bo nie bardzo rozumiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-15, 22:16:52
Post: #18
RE: Z mroku do gwiazd
Niekoniecznie mówiłam to myśląc o sobie, nie mam jeszcz powodów, by żyć z dnia na dzień i mam nadzieję nigdy ich nie mieć. Chciałam się tylko podzielić moją luźną interpretacją, przepraszam, jeśli nie jest to mile widziane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 07:28:59
Post: #19
RE: Z mroku do gwiazd
Kilka słów wyżej wypowiadałaś się we własnym imieniu,że ten wiersz dał Ci nadzieję i motywację,co jest dla mnie dziwne,bo pisałam go do ludzi po przejściach,a nie dla dzieci..teraz twierdzisz,że to luźna interpretacja... Wybacz,ale to wszystko tylko śmiechu warte...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 11:57:19
Post: #20
RE: Z mroku do gwiazd
To nie tak łatwo rozbić swoją własną skorupę, dobrze jak ktoś pomoże. Czasami potrzebny jest mocny kop fizyczny lub psychiczny........ Undecided

miłego dnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 12:20:44
Post: #21
RE: Z mroku do gwiazd
Po prostu opacznie zrozumiałaś moje komentarze. Zanim mnie wyśmiejesz, lepiej zrozum, co odbiorca chce ci przekazać.
Owszem, mówiłam, że dał mi nadzieję, ale nie do powstania po trudnych przejściach, a podjęcia tego, z czym dawno zwlekałam. Ile czytelników tyle odniesień do wiersza i nie wszystkie odczucia będą się zgadzać z twoim odgórnym założeniem, to jest właśnie piękne w sztuce, jakiejkolwiek.
'Ja też się śmieję...bo nie wiem jak może obudzić Ciebie coś,co jest w Tobie głęboko zakorzenione...'
Natomiast to odebrałam jako odniesienie do serca. Wtedy właśnie podzieliłam się swoją luźną interpretacją, nieodnoszącą się do mnie.
Być może po prostu minęłyśmy się tematami naszych wypowiedzi i stąd to nieporozumienie. Nie chcę wszczynać kłótni, nie mam złych zamiarów. Po prostu wiersz bardzo mi się spodobał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 19:08:22
Post: #22
RE: Z mroku do gwiazd
Masz rację Aniu,bardzo trudno jest się podnieść po upadku,ale nie można też zamykać się w swoim lęku przed cierpieniem,bo nikt nie wie,co przyniesie ''jutro'', a może właśnie jakąś maleńką iskierkę nadziei,że mój świat nie skończył się ''wczoraj'',ale ma dla mnie to dziś i jutro ,i jeszcze więcej...
Siriana,przepraszam,jeżeli poczułaś się urażona moimi komentarzami- po prostu jesteś dla mnie mało wiarygodna,nie wierzę,że masz trzynaście lat itd,widzę natomiast,że coś ukrywasz...oczywiście jest mi miło,że podoba Ci się mój wiersz i że znalazłaś w nim coś dla siebie... Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 19:26:42
Post: #23
RE: Z mroku do gwiazd
Cóż, nie mam siły żywić urazy z takiego powodu Wink Cóż, każdy z nas coś ukrywa. Co do wiarygodności - w wątku powitalnym można znaleźć coś, co powinno choć troche rozwiać wątpliwości. Cieszę się, że panuje między nami zgoda, pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-16, 22:53:41
Post: #24
RE: Z mroku do gwiazd
Zachwyciłaś Freda w wątku powitalnym...to dziwne,tu się nie wypowiada,a tam w skowronkach...ta zabawa naprawdę zaczyna mi się podobać...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-09-18, 11:33:30
Post: #25
RE: Z mroku do gwiazd
Agrimonia eupatoria, gdzieś już o tym pisałem, ale myślę że wiersz jest rekapitulacją utworu który na tym forum przedstawiał pewną sytuację osoby bardzo introwertycznej. Rzepik pospolity, bo o taką roślinkę mi chodzi prezentuje się w formie łodyżki z umieszczoną dookoła owocnią w postaci malutkich rzepów. To właśnie jest wierne odzwierciedlenie postawy osoby zamykającej się w sobie.
Ale spodziewałem, przyznam szczerze że wiersz prowadzi w konsekwencji do stanu Prunus cerasifera, czyli Ałyczy pospolitej jako symbolu głębokiej depresji. Na szczęście się pomyliłem, bo pointa jest tu zaskakująca i obrazuje podnoszenie się raczej z upadku. Dlatego oceniam ten utwór bardzo pozytywnie. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS