Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A ja się spytam inaczej ;)
2008-01-18, 22:21:32
Post: #1
A ja się spytam inaczej ;)
Macie Wy czas na cokolwiek ? Bo ja juz mam go coraz mniej Sad Doba jest za krótka Wink Zresztą widać ile w necie bywam...normalnie przymusowy odwyk Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-01-20, 11:00:43
Post: #2
 
Nie bardzo wiem co chciałabyś usłyszeć wypowiedź na temat komentarzy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-01-20, 17:22:51
Post: #3
 
ja nie rozumiem.Przecież jest dział do szlifowania.Jak ktos ma takie życzenie to niech tam wklei

ps.jak ktoś chce żeby mu wiersze poprawić czy też pomoc, to proszę zaznaczyć to przy dodawaniu wiersza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2009-04-25, 10:29:30
Post: #4
Re: A ja się spytam inaczej ;)
[ Dodano: 2009-04-25, 10:13 ]
Nino, jakie komentarze?

Pisuję na rozmaitych forach literackich i często zdarza mi się publikować ten sam tekst. A robię to nie dlatego, by zachwycać się swoim nazwiskiem i fabrykowaniem gniotów, lecz dlatego, by czytać rozmaitego kalibru komentarze i kokomenciki. Ciekawi mnie albowiem odbiór mojego gryzdania. Niekiedy zauważam brak komentarzy i to też jest swoista reakcja. Zniechęcająca, ale taki jest los sztrykującego.

Z uporem tetryka nawykłego do wszystkiego logicznego stwierdzam arbitralnie, ostatecznie i po wieki wieków, że CZYTELNIK, to dla autora –grunt. Podstawa jego bytu i niebytu. Uzasadnienie jego literackiej egzystencji. Ale są czytelnicze komentarze i swawolne komenciki też są. Poważne analizy i monosylabowe powarkiwania. W zależności od forum. W każdym jednak wypadku głos czytelnika jest pouczający i ważny.


Jako nałogowy socjolog – amator, bardzo lubię sobie wyciągać wnioski na ten temat i cichcem sobie stwierdzam, że ten sam tekst na jednym portalu został uznany za taki sobie, na innym natomiast oceniony został jako cacy. A znowuż na innym przeszedł bez komentarzy. Na jednym czytelnicy uważają mnie za grafomana i proponują, bym zamknął pysk, na innych namawiają mnie na opublikowanie książki. Na szczęście nie jestem bufonem i zamiast saturatora mam w głowie kapkę oleju. Tenże mózgowy olej pozwala mi na zachowanie zdrowego rozsądku.

Tak sobie miarkuję, że jakość komentarzy zależy od związanych z nimi – oczekiwań. Jeżeli wklejam tekst na forum grupujące ludzi usiłujących nauczyć się pisania, to nie powinienem wściekać się, że wytykają mi nadmiar bezzasadnych przecinków, literówek, nieużywanych słów, przeterminowanych imiesłowów i tego typu przydatków lub naddatków. Lecz jeśli wpisuję swoje bzdety na forum służącym do prezentacji procesu myślowego, świadomie narażam się na opinię ludzi piszących nie od dziś, na ocenę ludzi, którzy na literaturze zjedli zęby, niejedną książkę przeczytali, wiedzą więc, na czym polega twórczość, dlaczego niektóre teksty zasługują na merytoryczną dyskusję, a niektóre zasługują na lekceważące machnięcie ręki. Mogą zatem osądzać, czy idea zawarta w utworze jest wyrażona sensownie i klarownie, a mogą, ponieważ zamiast legitymacji w postaci wirtualnego dyplomu, zaprezentowali czytelnikom wiele swoich utworów świadczących o tym, że znają się na rzeczy, są profesjonalistami, że nie zamierzają bawić się we wnikliwe i szczególikowe rozważania o tym, czy w trzecim zdaniu opowiadania ma być wielokropek.

Ryzyko publikowania na określonym forum wiąże się zatem z określonymi konsekwencjami i nie ma powodu popada w estetyczne konwulsje.

pozdrawiam

Bajki są bajkami dlatego, że zwycięża w nich DOBRO. Odwrotnie, niż w rzeczywistości paradującej w nas w bardzo nieseksownych gaciach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2009-04-25, 21:20:03
Post: #5
Re: A ja się spytam inaczej ;)
Marku ładnie i ciekawie piszesz i pewnie wielu się podoba Twój styl. Co do braku komentarzy to pewnie nie dlatego że się utwór nie podoba ale ludziska wpadają na forum, przelecą, poczytają i wracają do innych domowych prac, innych for itp. Myślę (takie jest moje zdanie) nie mają czasu czytać długich utworów czy to proza czy wiesz, choć często naprawdę jest warto.
Czytając kilka fragmentów Twoich opowiadań, na tyle mnie zainteresowały że chętnie przeczytałabym całość, ale .............. no tak bten brak czasu na kulturę :uoee:

miłego dnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS