Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
katatonia
2008-05-15, 18:03:21
Post: #1
katatonia
KATATONIA

ktoś
wysypał czas.

zawsze myślałam, że
katatonia
to odległa kraina z zapomnianej mitologii,

gdzie anioły uprawiają wolną
miłość
płatną Z Góry
i to wcale nie jest sprzeczność.

-znalazłam drogę przypadkiem.
w lepkim tunelu objawień,
gdzie
objawia się tylko Pustka.

ale tam nie ma aniołów.
za wszystko już zapłaciłaś.
jest tylko cisza.
bezsilność przejrzysta, jak
niebo
nad mityczną krainą.

obojętność, jak oblicze
anioła.
bezruch, jak oblicze
boga.

jak można oderwać wzrok od Boga
skoro wreszcie się objawił?

ktoś wysypał
czas
z mojego oddechu.

"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać."
~Kurt Vonnegut~
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-26, 11:13:41
Post: #2
Re: katatonia
misery napisał(a):KATATONIA

ktoś
wysypał czas.

zawsze myślałam, że
katatonia
to odległa kraina z zapomnianej mitologii, <-- tu bym zmienił zapis

gdzie anioły uprawiają wolną
miłość
płatną Z Góry
i to wcale nie jest sprzeczność.

-znalazłam drogę przypadkiem.
w lepkim tunelu objawień,
gdzie
objawia się tylko Pustka.

ale
tam nie ma aniołów.
za wszystko już zapłaciłaś.
jest tylko cisza.
bezsilność przejrzysta, jak
niebo
nad mityczną krainą. <--- tu się powtarzasz - vide wyzej

obojętność, jak oblicze
anioła. <-- zbyt często nadużywasz aniołów
bezruch, jak oblicze
boga.

jak można oderwać wzrok od Boga
skoro wreszcie się objawił?

ktoś wysypał
czas
z mojego oddechu.

podoba mi się Twój sposób pisania : przekaz i sposób organizacji tekstu- to wygrubione wg mnie do wyxciecia....z trzeciej od konca zwrotki bym zrezygnował(obędzie sie to bez straty dla przekazu) tym bardziej że krzyczy ona znowu tymi aniołami. Uwagi które wg mnie należy uwzględnić w zmianach zaznaczyłem strzałką i pochylonym drukiem. Podoba mi sie sklamrowanie wiersza frazą ktoś wysypał czas"pzdr

jestem jaki jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-26, 21:31:59
Post: #3
 
....no tak - z tymi aniołami to racja. Po przemyśleniuSmile dochodzę do wniosku, że - no rzeczywiście ich za dużo tam....tylko - na co zmienić "oblicze anioła"? ...bo z tą 3cią strofą od końca to chodziło mi o to, że - ten bezruch jest czymś tak wspaniałym, jak oblicze Boga, więc - nie można z niego zrezygnować - stąd to pytanie w kolejnej strofie. wiąże się ono ze zwrotką poprzednią.....wiem oczywiście, że - no, jednak muszę to dopracować...
początek rzeczywiście mógłby być zapisany inaczej, może ta "mityczna kraina" w nowym wersie....a tak teraz pomyślałam, że mogłoby być w ogóle:

zawsze myślałam, że
katatonia
to odległa kraina

i tylko tyle w tej strofie.
tak, czy inaczej - znów - dzięki za tyle fachowej uwagi poświęconej mojemu wierszowi. przyznam szczerze, że - nie byłam z niego i tak do końca zadowolona...więc - tym bardziej te uwagi są cenne. (cą cenne i tak...ależ namotałam...).....w najbliższym czasie coś z tą "katatonią" zrobię.... :-D

"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać."
~Kurt Vonnegut~
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-27, 07:17:15
Post: #4
 
misery napisał(a):tylko - na co zmienić "oblicze anioła"? ...bo z tą 3cią strofą od końca to chodziło mi o to, że - ten bezruch jest czymś tak wspaniałym, jak oblicze Boga, więc - nie można z niego zrezygnować - stąd to pytanie w kolejnej strofie. wiąże się ono ze zwrotką poprzednią.....wiem oczywiście, że - no, jednak muszę to dopracować...

pisząc wiersz zawsze możesz posiłkować się (ale nie musisz) wiedza encyklopedyczną, słownikową itp - np mając problem ze słowem wspaniały trafiasz np pod <!-- m --><a class="postlink" href="http://synonimy.ux.pl/">http://synonimy.ux.pl/</a><!-- m --> i masz całą game synonimów tego slowa :

Grupy synonimów:

* cudowny, doskonały, fenomenalny, godny podziwu, imponujący, niesamowity, niezwykły, oszałamiający, porażający, porywający, szampański, wspaniały, zachwycający, zdumiewający, zniewalający
* najwyższy, wspaniały, znakomity
* przepyszny, wspaniały, wyborny, wyśmienity, zachwycający
* ekskluzywny, głośny, niepośledni, poczesny, prestiżowy, renomowany, sławetny, sławny, świetny, wspaniały, wybitny, zaszczytny, znakomity, znamienity, znany
* bardzo dobry, doskonały, godny podziwu, idealny, imponujący, kapitalny, klasyczny, olśniewający, perfekcyjny, świetny, wspaniały, z klasą
* okazały, urządzony z przepychem, wspaniały
* dumny, pyszny, wspaniały
* bajeczny, niesamowity, niezwykły, wspaniały
W internecie znajdziesz jeszcze inne słowniki tego typu. Korzystając z tych pomocy wypełniasz swopja lukę pamieciową lub rozszerzasz swój zasów słownictwa - nikt nie jest doskonały.

Trochę sie tu wymądrzam lub odkrywam amerykę - ale nigdy nie zaszkodzi pokieroqwac lub przypomniec
pzdr
kamil

jestem jaki jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-27, 16:27:47
Post: #5
 
Smile)) dziękiSmile no wieszSmile umiem posługiwać się słownikiem synonimów, tylko, że ten fragment:

Kamil Rousseau napisał(a):ten bezruch jest czymś tak wspaniałym, jak oblicze Boga

nie był cytatem z wiersza, tylko moim wyjaśnieniem.więc w wierszu mi nie jest potrzebny synonim słowa "wspaniały"..chciałam to raczej opisać przez jakieś porównanie....ALE, ja oczywiście doceniam(tak jak już pisałam wcześniej) to, że sobie zadałeś trud, choć rzeczywiście, Ameryki nie odkrywasz tutaj :mrgreen:

pozdr. i Dzięki raz jeszcze Smile

"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać."
~Kurt Vonnegut~
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-27, 16:44:22
Post: #6
 
misery napisał(a):dziękiSmile no wieszSmile umiem posługiwać się słownikiem synonimów, tylko, że ten fragment:

zdaję sobie sprawę że możesz wiedzieć, ale pisząc niby do Ciebie chciałem poinformować o tym i innych czytających komentarze którzy tej wiedzy nie posiadają Smile

jestem jaki jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2008-05-27, 16:51:58
Post: #7
 
....no wiesz, w sumie to - nie pomyślałam o tym Smile a zatem - "respect" - za takie "globalne" myślenie Smile może ktoś skorzysta...tzn, no mam nadzieję .

"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać."
~Kurt Vonnegut~
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS