Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ślady
2015-08-12, 13:23:23
Post: #1
Ślady
Trudno być Bogiem
patrzeć a nie widzieć
słuchać a nie słyszeć
władać a nie służyć

światło gra w szachy z mrokiem
człowiek marny pionek
ustawiony na szachownicy
dzieło doskonałej myśli

sam siebie niszczy
szuka i gubi sens
biegnie bez celu
czeka na cuda

jedyne ślady Jego obecności
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-12, 15:00:40
Post: #2
RE: Ślady
Mylisz się,to nie są jedyne ślady Twojej obecności...zostaną po Tobie jeszcze Twoje wiersze,Twoje myśli... Prawdą jest,że człowiek często zastanawia się ''co dalej'',ale chyba nie po to,żeby się cofać tylko iść dalej... Czy powinno się czekać na cud,kiedy sama nasza obecność jest już cudem,czy naprawdę tego nie widzisz? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-12, 19:01:36
Post: #3
RE: Ślady
Nie chodzi o obecność mnie jako człowieka ale Boga jako stwórcy świata, dlatego napisałem "Jego" z wielkiej litery. Cuda dzieją się za sprawą siły wyższej(przynajmniej ja tak uważam). Cud narodzin, życia, uzdrowienia etc są śladami Boskiej działalności.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-12, 19:46:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-08-12 19:48:46 przez ElaM.)
Post: #4
RE: Ślady
Nie rozumiem. Mógłbyś wyjaśnić mi dwa ostatnie wersy-do kogo się odnoszą?

I dlaczego uważasz,że Bóg nie patrzy,nie widzi,nie słucha?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-13, 00:04:57
Post: #5
RE: Ślady
(2015-08-12 13:23:23)Toyer napisał(a):  Trudno być Bogiem
patrzeć a nie widzieć
słuchać a nie słyszeć
władać a nie służyć

światło gra w szachy z mrokiem
człowiek marny pionek
ustawiony na szachownicy
dzieło doskonałej myśli

sam siebie niszczy
szuka i gubi sens
biegnie bez celu
czeka na cuda

jedyne ślady Jego obecności

Właśnie dlatego Bóg jest Bogiem, bo musi nas akceptować takimi jakimi jesteśmy, On nam na wiele pozwala i służy byśmy znaleźli właściwą drogę.
Czasem Jego interwencji nie zauważamy, bo i On nie patrząc widzi czy zmierzamy w dobrym kierunku.
Dając wskazówki czyni to tak byśmy sami doszli po własnych śladach, po własnych błędach.
Dobry wiersz, podoba mi się światło grające z mrokiem w szachy.
Pozdrawiam z pozycji mroku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-13, 13:52:48
Post: #6
RE: Ślady
(2015-08-12 19:46:58)ElaM napisał(a):  Nie rozumiem. Mógłbyś wyjaśnić mi dwa ostatnie wersy-do kogo się odnoszą?

I dlaczego uważasz,że Bóg nie patrzy,nie widzi,nie słucha?

Człowiek czeka na cuda które są śladami obecności Boga. Takimi które można zobaczyć. Bóg jest postacią niematerialną, nie ma oczu ani uszu mimo to patrzy i słucha. Jak napisał Gryf nie patrząc widzi.


Nie zauważamy interwencji ale cuda już widzimy, są one widocznymi śladami obecności czy też interwencji Boga na Ziemi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-13, 13:58:41
Post: #7
RE: Ślady
Dziękuję,że mnie ''oświeciłeś'',co prawda Gryf mnie już zbliżył do celu...muszę uważniej czytać Twoje wiersze. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-13, 14:23:54
Post: #8
RE: Ślady
Cuda boskie, w które niektórzy wierzą, można
potraktować z przymrużeniem oka.
Jest wiele przykładów takich "cudów"
Moim najbliższym Bogiem jest Bóg deistyczny,
który nie ingeruje, w raz ustanowione prawa.

Wreszcie, Toyer, napisałeś dobry, porządny wiersz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-14, 13:15:35
Post: #9
RE: Ślady
Wiersz jest dobry. Jest jak gdyby zapytaniem o ludzkie losy, a zarazem wysłowioną skargą. Napisałeś "Trudno być Bogiem..władać, a nie służyć.." To nie jest zupełnie prawda, bo Jezus Chrystus mówi wyraźnie - "Ja się po to narodziłem na świat aby służyć, a nie aby mi służono.." Jeśli więc przyjąć że Chrystus był Bogiem, choć w człowieku, można śmiało zaprzeczyć Twoim słowom. W innym miejscu Ewangelii Chrystusowej czytamy - "Niech więc każdy będzie sługą wszystkich tak, aby ostatni byli pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.."' Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-14, 15:06:22
Post: #10
RE: Ślady
Faktycznie nie wziąłem pod uwagę Chrystusa a zarazem trójcy świętej. Dziękuję za komentarze
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS