Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na cudzym obrazie
2015-07-30, 11:31:44
Post: #1
Na cudzym obrazie
Czemu znowu pędzisz ciemnym korytarzem?
Głupcze, przestań marzyć, nic zmienić nie zdołasz
Ten świat wokół ciebie cudzym jest obrazem
Obca ręka pędzlem kreśli puste koła

Linie się rozchodzą, gubią sens i kształty
Farby na palecie dawno poszarzały
Biegnij, władco płótna, tyleś przecież warty
A detalem jesteś, jednym z wielu, małym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-30, 23:13:54
Post: #2
RE: Na cudzym obrazie
Wiersz jest fajnie napisany,jednak nie zgadzam się z treścią... ''Głupcze,przestań marzyć,nic zmienić nie zdołasz''-gdybym tak myślała, to położyłabym się i czekała na śmierć...
Po co żyć,jeśli świat wokół jest czyimś obrazem,jeśli brak sensu i wszystko jest szare i bez wyrazu? Twoje słowa są przytłaczające...tekst dla samobójcy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-30, 23:44:34
Post: #3
RE: Na cudzym obrazie
Każdy jest małym detalem w tym ogromnym świecie . Nie można poddać się , bo dopóki jest życie zawsze można coś w nim zmienić na lepsze . Pozdrawiam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-07-31, 13:38:47
Post: #4
RE: Na cudzym obrazie
Moje poprzedniczki mają rację. W życiu zawsze trzeba mieć nadzieję na zmianę inaczej można się tylko położyć i czekać na śmierć, bo wszystko nie ma sensu. A przecież nasz wspaniały Papież Jan Paweł II w swym Tryptyku uczył nas trudnej drogi wędrowania pod prąd.
A tak na marginesie jeden z moich kolegów powiedział mi że tylko martwe ryby płyną z prądem. I to by się zgadzało. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-09, 09:40:04
Post: #5
RE: Na cudzym obrazie
Owszem wiersz jest bardzo smutny w swojej wymowie, ale w pewnym sensie rozumiem autora.
Wiele razy próbujemy marzyć, próbujemy ułożyć świat najlepiej dla siebie, ale niestety...
I tu pojawia się pytanie czy marzyć, czy być tylko małym elementem żyjącym w określonych ramach.
Mnie się utwór podoba.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-09, 22:43:48
Post: #6
RE: Na cudzym obrazie
Dziękuję za komentarze.
Pytanie ElaM uznaję jako retoryczne.
Również pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
2015-08-10, 00:23:29
Post: #7
RE: Na cudzym obrazie
Twój wiersz jest bardzo dobrze napisany,styl bez zarzutu,jedynie treść mnie martwi...nie wyobrażam sobie życia bez marzeń,a Ty chcesz mnie ich pozbawić... Dlaczego? Bo ludzie bywają źli i podobni do siebie? Ja przecież mogę być ponad...Ty też. Jestem detalem,ale wyjątkowym detalem i Ty też właśnie tak powinieneś myśleć o sobie,bo dlaczego nie? Wiara góry przenosi,a Ty mi piszesz,że nic zmienić nie zdołam? Zobacz,zmieniłam nawet to forum...gdy tu przyszłam czytałam tylko złośliwości,a dzisiaj potrafimy ' rozmawiać'',uzasadniać swoje racje...jeszcze trochę ,a staniemy się jedną,wielką rodziną,która się wspiera,pomaga sobie,a nie rzuca kłody pod nogi.
Napisz proszę takim stylem wiersz o odwrotnej treści,przecież to potrafisz...zostaw mi nadzieję. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt: dotykiemwiatru @ go away spambots grd.pl | albo: grd @ go away spambots gazeta.pl | | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS