Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Postulat - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze rymowane (/forum-14.html)
+--- Wątek: Postulat (/thread-5483.html)



Postulat - Kewashii - 2015-07-06 23:32:17

Postulat

Żądam szczęścia i miłości,
śmiechu, zabaw i radości!

Dla dzieciaków całej zgrai,
nie obchodzi mnie czy biali,
czarni, żółci czy mieszani.

Dla mnie: wszyscy tacy sami.


RE: Postulat - ElaM - 2015-07-07 07:38:33

Piękny postulat,tylko smutno mi się zrobiło na myśl,jak dużo dzieci jest krzywdzonych przez dorosłych... nie pozwólmy na to,walczmy o ich szczęście wszak dzieci,to najpiękniejsze,co po nas pozostaje... Pozdrawiam


RE: Postulat - tom_70 - 2015-07-07 16:14:46

Tekścik do piaskownicy.
Prosty jak drut.


RE: Postulat - Kewashii - 2015-07-08 00:21:28

Tom, nie wiedziałam, że trzeba pisać tylko i wyłącznie głębokie, poważne wiersze o śmierci, cierpieniu, miłości i sensie życia... O.o"

Elu, dziękuje za miłe słowa. Niemniej nie było moim zamiarem wzbudzać negatywnych emocji.


RE: Postulat - member22 - 2015-07-08 11:00:21

Dobra zabawa słowem, choć nie brakuje jej infantylności. Ale być może tak właśnie miało być. Pozdrawiam


RE: Postulat - Fred - 2015-07-08 11:33:13

Wiersz nie jest arcydziełem, ale to "żądanie" wypowiedziane w taki prosty, jakby nieco naiwny sposób, ma swój urok. Uśmiechnąłem się. Smile


RE: Postulat - Kewashii - 2015-07-09 06:43:55

Infantylny - wbrew pozorom, ten przymiotnik traktuję jako komplement Smile niniejszym dzięki wielkie, postaram się nie wypaść z formy.
Wiersz nie rodzi się arcydziełem... staje się nim, jeśli po stu latach nadal o nim pamiętają. Przynajmniej zawsze w ten sposób o tym myślałam. Ważniejszym od tego jest dla mnie fakt, że "uśmiechnąłeś się".

*to będzie dobry dzień* Big Grin


RE: Postulat - e-ska - 2015-07-09 11:13:29

Bardzo ważny temat , wypowiedziany w prosty sposób . Przesłanie zrozumie każdy odbiorca i może właśnie o to chodziło...Pozdrawiam .