Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Dotyk Boga - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze rymowane (/forum-14.html)
+--- Wątek: Dotyk Boga (/thread-5219.html)



Dotyk Boga - Arksi - 2014-12-05 16:11:03

Prostak
Bądź przychylna moja głowo
I ty piękna polska mowo
Abym ja przemienił w słowo
Nadzwyczajne czucie owo


Gotów jestem cierpieć męki
Nie żałować swojej ręki
By wydobyć piękne dźwięki
Nie zaś zgrzytające jęki


Aniołowie jin
Z ciebie jest analfabeta
A nie żaden tu poeta
Więc daremna twa podnieta
Czucie piękne głowa nie ta


Aniołowie jang
Dziś pseudo są poeci
Każdy byle wierszyk kleci
Tyleż bzdur co sensu leci
Który z nich ideę wznieci


Prostak
Gdybym lepiej myślą władał
Piękniejsze bym wiersze składał
Pięknie bym wam opowiadał
To co w sercu Bóg mi gadał


Wstrzymała ją zgraja błotna
Bo by była bardziej lotna
Bardziej była by ochotna
Teraz bardziej jest samotna.



RE: Dotyk Boga - member22 - 2014-12-06 15:33:21

Jak na libretto wiersz jest zdecydowanie za słaby. Nie podoba mi się szczególnie dobór rymów. No i forma utworu pozostawia wiele do życzenia. To żadna sztuka pisać takie wiersze jeśli już o sztuce mówimy. Pozdrawiam


RE: Dotyk Boga - Fred - 2014-12-08 11:13:55

Mowo głowo słowo owo. Pisane niestety pod rym. Radził bym pisać mniej do rymu a bardziej do sensu. Smile


Dotyk Boga - Arksi - 2014-12-13 09:56:36

(2014-12-06 15:33:21)member22 napisał(a):  Jak na libretto wiersz jest zdecydowanie za słaby. Nie podoba mi się szczególnie dobór rymów. No i forma utworu pozostawia wiele do życzenia. To żadna sztuka pisać takie wiersze jeśli już o sztuce mówimy. Pozdrawiam
Zemnie jest prosty człowiek, niezbyt znający się na sztuce, więc zerknąłem do wikipedii, czymże ona jest - ta sztuka.
"Zdaniem niektórych, pojęcie sztuka jest niemożliwe do kompletnego określenia, albowiem jej granice są redefiniowane w sposób ciągły,i w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści." "Grecy sądzili, że poezja powstaje pod natchnieniem Muz i nie włączali jej w poczet sztuk."
Albo mój wiersz zaliczysz do sztuki albo do poezji? To jest Twój wybór Smile
Chociaż osobiście za poetę się nie uważam. Pozdrawiam.
(2014-12-08 11:13:55)Fred napisał(a):  Mowo głowo słowo owo. Pisane niestety pod rym. Radził bym pisać mniej do rymu a bardziej do sensu. Smile
Więcej sensu znajduję w wierszach rymowanych, niż w wierszach gdzie rymu nie ma.
Jeśli czytelnik w moim wierszu nie znajdzie sensu, to chociaż znajdzie rym Smile
Dzięki za komentarz.


RE: Dotyk Boga - Fred - 2014-12-16 12:12:22

Ależ rymy mogą, może nawet powinny być. Osobiście więcej piszę wierszy rymowanych, niż białych. Doradzałbym jednak pisanie w taki sposób, aby wiersz miał nie tylko rym, ale również, a nawet przede wszystkim sens. Smile