Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Platonicznie - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze rymowane (/forum-14.html)
+--- Wątek: Platonicznie (/thread-5158.html)



Platonicznie - krzys123456 - 2014-11-01 16:09:41

Pląsali - jak motyle w tańcu na łące,
rzucając spojrzenia i westchnięć tysiące
i bali się zbliżyć do ognia miłości,
by nie spalić skrzydeł w blasku namiętności.

Na boku płynęło prozaiczne życie,
gdy swoje spojrzenia wymieniali skrycie.
Tak trwają do dzisiaj, w stanie zawieszenia,
czy przetrwa ta miłość? spełnią swe marzenia?


RE: Platonicznie - member22 - 2014-11-02 11:40:47

No i to właśnie moim zdaniem wada poezji rymowanej. Rymy zbyt proste, a czasem nieregularne. Ktoś mi kiedyś powiedział, że jest dzisiaj zapotrzebowanie na białą poezję. I po przeczytaniu tego utworu coraz bardziej zaczyna do mnie docierać, że ten ktoś miał rację. Temat bardzo trafny, ale obróbka troszkę zbyt infantylna i technicznie pokazuje ubytki w postaci braku zaawansowania. W wierszu powinien występować lekki kamuflaż i niedopowiedzenia, wtedy jest on ciekawszy do analizy, bo odkrywa się tajemnicę zawartą przez autora. Stąd moja uwaga. Ale pracuj dalej bo to prosta droga do sukcesu. Pozdrawiam


RE: Platonicznie - Fred - 2014-11-02 23:12:44

To nie jest wina poezji rymowanej, tylko kiepskiego warsztatu. Gdyby inaczej dobrać rymy, nie pisać pod rym, temat jest interesujący i mógłby być z tego całkiem dobry wiersz. Smile


RE: Platonicznie - member22 - 2014-11-03 12:26:01

Racja Fred, popieram.


RE: Platonicznie - krzys123456 - 2014-11-05 16:12:36

Dziękuję za komentarze. Macie całkowitą rację. Próbowałem się zbliżyć trochę do poezji, ale zastosowałem zbyt dosłowne rymy. Człowiek siłą rzeczy, do tego co napisze podchodzi subiektywnie, dopiero spojrzenie z boku ujawnia błędy, ale właśnie po to jest to forum. Pozdrawiam cześć.


RE: Platonicznie - Gryf - 2014-11-08 10:00:30

Koledzy co mieli powiedzieć, to powiedzieli. Jeśli chodzi o samo ukazanie zielonej miłości, to faktycznie w ostatnim wersie dobre postawiłeś pytanie.
Poeta powinien umieć też obserwować życie inaczej niż inni, powinien dostrzegać w nim ukryte dla zwykłego oka piękno, to jest nasza rola.