Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Per aspera ad aspera - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: Per aspera ad aspera (/thread-5139.html)



Per aspera ad aspera - member22 - 2014-10-20 12:35:23

Per aspera ad aspera

Pochylam się nad zamkniętą przestrzenią
Zniewoloną w jednym oku
Które rejestruje
Smutny fenomen człowieczeństwa
Wiedząc, że wynik będzie ten sam
Zatopiony w oddali
Od bezkresnej masy
Co nie drgnęła
Pod naporem słonych kropel lamusa
Które wciąż drążą i drążą
Więc gdzie jesteś Niobe?
By rozerwać zbłąkany
Tok myśli oniemiałych
Spływających po policzkach
Jednym wartkim strumieniem
A może to jednak tylko sen???


RE: Per aspera ad aspera - anja - 2014-10-21 01:12:55

Wiersz ciężki w czytaniu i zrozumieniu a także w treści....... oby okazał się snem.


RE: Per aspera ad aspera - tom_70 - 2014-10-21 11:01:01

Nie mam pojęcia, co autor chciał przekazać w wierszu. Po co Niobe i jaki ma sens jej użycia?


RE: Per aspera ad aspera - member22 - 2014-10-21 11:18:27

Utwór może być rzeczywiście trudny do zrozumienia. Piszę wiersze w bardzo zawoalowany sposób, ale wierzcie mi kiedy podejmie się ich analizę efekt nie jest taki skomplikowany do osiągnięcia. Wystarczy tylko trochę się pomęczyć. Nie wiem czy pamiętacie jeszcze taką epokę w poezji jak Romantyzm, gdzie nie była ona taka prosta do interpretacji. Choćby Dziady A Mickiewicza. Mickiewicz nigdy nie pisał wprost o co mu chodzi, a uzasadnieniem tego była ówczesna sytuacja. Ale mimo to wiersze Mickiewiczowskie są do dziś traktowane jako wzór, z którego warto brać przykład. Ja Mickiewiczowi nie dorastam do pięt, ale jeśli mam wyznać prawdę, jest on dla mnie niedoścignionym wzorcem. Dlatego proszę o wyrozumiałość i choćby próbę zagłębienia się w meandry. Sam jestem ciekaw, co Wam z tego wyjdzie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie komentarze.