Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Katyń - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Kulturalnie (/forum-7.html)
+--- Dział: Film (/forum-35.html)
+--- Wątek: Katyń (/thread-2894.html)



Katyń - Melt - 2008-01-03 00:39:44

Katyń Wajdy.
Dziś oglądałam. Do tej pory znałam tylko suche fakty z lekcji historii a dziś mogłam zobaczyć ze ci oficerowie byli tez zwykłymi ludźmi, mieli swoje problemy i troski ... mieli rodziny...
Mocny film. Znakomita obsada.
Polecam każdemu kto zamiast na lekcję historii chodził na wagary lub zamiast tej lekcji miał "co innego".



- teemoore - 2008-01-12 20:49:57

Wypowiem się na temat filmu pomijając historię.
temat wciąż gorący wśród naszego społeczeństwa. czyli dobry chwyt na powieść i jego ekranizację. Mało tu historii. fabularna , dość nieudolnie opowiedziana, wykorzyustujące historyczne fakty. Mało w nim prawdziwej historii. To tylko zarys wydarzeń w Katyniu. Wrażenie zrobiły na mnie końcowe sceny, a konkretniej egzekucje oficerów.
Jednak fil jak twór X Muzy oceniam bardzo nisko


- Melt - 2008-01-13 19:27:48

Nie zgodze się, ze w filmie jest mało historii. Zarówno w filmie jak i w książce wykorzystano notatki poległych.


- Ginsana - 2008-01-22 21:03:30

z tego co czytałam , to Wajda tylko środek nakręcił, początek i koniec młodzi to zrobili Sad jest bardziej dynamicznie.Ale nominacja do Oskara jest Smile


- wanda - 2008-01-24 15:02:11

Chri$ napisał(a):Wypowiem się na temat filmu pomijając historię.
temat wciąż gorący wśród naszego społeczeństwa. czyli dobry chwyt na powieść i jego ekranizację. Mało tu historii. fabularna , dość nieudolnie opowiedziana, wykorzyustujące historyczne fakty. Mało w nim prawdziwej historii. To tylko zarys wydarzeń w Katyniu. Wrażenie zrobiły na mnie końcowe sceny, a konkretniej egzekucje oficerów.
Jednak fil jak twór X Muzy oceniam bardzo nisko

Zgadzam się całkowicie z Tobą ...ponieważ mój tato był w AK znam historię tę prawdziwą...nie taką której w tym filmie jest tylko namiastka...


- Melt - 2008-03-05 17:30:41

Dzięki nominacji wiele osób na świecie zobaczy ten film