Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Zima śniegiem zasypana - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze rymowane (/forum-14.html)
+--- Wątek: Zima śniegiem zasypana (/thread-2889.html)



Zima śniegiem zasypana - czardasz - 2008-01-10 11:28:56

Ten wiersz napisłam kiedy byłam w Ciechocinku i cały w nocy został zasypany na biało




Śnieg sypie śnieżynkami z nieba
Roztańczonymi płatkami
Dzisiaj do szczęścia potrzeba
Biegać białymi dróżkami

Bawię się jak małe dziecko
Biegam po śniegu wesoło
On od zapalonych latarń lśni
A niebo śnieżynkami sypie wkoło

Dachy ubrał w białe czapy
Drzewa otulił pierzynkami
Kot zostawił na śniegu swoje łapy
Uciekł zmoczony śnieżkami

Dawno nie było tak wesoło
Z niewinną bielą wkoło
Uwierzyłam przez chwilę
Że życie potrafi być beztroskie


- czardasz - 2008-01-14 14:26:13

włąsnie to chodziło kachana poczuc że wróciliśmy do tamtych lat


- SzaryWilk - 2008-03-01 01:07:41

Witaj Alinuś Smile

jak ja lubię te Twoje wierszykiSmile

tak, mieszka w Tobie mała dziewczynka. Radosna wspomnieniami, zabawą, czymś ulotnym jak śniegowa gwiazdka... Pielęgnuj ją w sobie do końca świata.Smile


jesteś już poważną Poetką dlatego popracuj proszę nad rytmem. Masz kilka wahnięć - druga strofa najsłabsza - uciekł Ci zupełnie wierszyk w niezbyt zręcznym "

on od zapalonych latarń lśni (uważaj na trudne do wymówienia grupy spółgłosek latarń lśni, taka zbitka niepotrzebnie zwraca na siebie uwagę i w dodatku podkreśla wątpliwe językowo "latarń"- ja napisałbym chyba bardziej współcześnie - "latarni".

w pierwszej i drugiej strofie użyłaś tego samego czasownika "biegać" wnikliwy krytyk uzna to za błąd - spróbuj zamienić Wink

w trzeciej dla zachowania rytmu skracam trzeci (nota bene ciekawy) wers. Proponuję:

kot zgubił na śniegu łapy
ciekawszy od kot zmoczony jest też kot trafiony bo niesie ze sobą taką grę słów - trafić śnieżką/kulką śnieżną

w czwartej powtórnie jak w drugiej "wkoło" i w dodatku z powtórzonym rymem "wesoło" oj, duszko moja, jesteś za dobra na takie fragmenty. Szybciutko popraw i wklej na wątku jeszcze raz.

aha - przypominam, że wkleiłaś wiersz rymowany. A w puencie to rym myszki ukradły? hahaha

Ogólnie nadal nie przestaję lubić Twoje wierszyki. Pozdrawiam. R


- czardasz - 2008-03-01 13:16:01

Dziękuję Robercie masz racje to nie wiersz to wierszyk małej Alinki ,która bawi sie śniezkami Wiem ,ze musze popracowac nad rymami i jeszcze nie tylko nad nimi Lubie,jak ktos tak mnie krytykuje i chyle czoła Sciskam Cie Roberciku Choc dawno juz nie jestem mała dziewczynka i pewnie juz nigdy nie naucze sie lepiej pisac to postaram sie


- czardasz - 2008-03-15 15:13:47

nie bezie orła ze mnie Ninoczko-Agnieszko


- staszek - 2008-03-15 15:25:52

zoma poszła a prawie jej nie było
wiec nie placz maleńka
że orła nie zrobisz nie tylko na śniegiu ale i w zyciu


- Edyta B. - 2008-03-26 12:59:16

Śnieg , dziciństwo i zabawa ...świetny wiersz... pragnienie powrotu do tych beztroskich dni Smile Tak naprawdę to chyba większość z nas chętnie wróciłaby do tego okresu życia Smile


- czardasz - 2008-04-04 10:18:54

jak to dobrze ,ze idzie wiosna :-)