Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Lot 93 - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Kulturalnie (/forum-7.html)
+--- Dział: Film (/forum-35.html)
+--- Wątek: Lot 93 (/thread-2874.html)



Lot 93 - Melt - 2008-01-12 16:24:24

Lot jednego z samolotów porwanych 11 wrzesnia 2001r. Nie wiem czy ktoś lubi oglądać takie filmy. Katastroficzny, oparty na faktach nakręcony w hołdzie ludziom którzy zginełi a także ich rodzinom. Pokazuje co sie działo na pokładzie samolotu. Trzyma w napięciu od początku do końca. Troche wstrząsający, bo co można powiedzieć dzwoniąc do bliskich będąc świadomym katastrofy. Osobiście czegoś mi w tym filmie zabrakło. Jakiegoś takiego zakończenia potepiającego terroryzm. Niby o tym jest film ale ten film pokazuje też z jaką determinacja terroryści wykonywali rozkazy w imię swojego Boga. Nie wiem trzeba po prostu obejrzeć.


- Xan - 2008-07-28 23:00:12

Jak na samolot takich gabarytów, wyorał sobą jakieś 30 metrów rowka w ziemi... na prawdę was to nie zastanowiło? Dziura w ziemi krótsza od kadłuba?
A wypowiedzi ludzi, którzy tam mieli zbierać szczątki? Pewien pan powiedział wprost, przed kamerami: Po 20 minutach przestałem być koronerem. Bo nie miałem tu nic do roboty.
Trochę to dziwne, jak na katastrofę lotniczą takiego formatu.
Tak czy owak:
Primo: film nie jest oparty na faktach, tylko na domysłach. Zafajdana propaganda Busha - ujęta w formę prymitywnego kina akcji... Ohyda i tyle :/
Secundo: Cały ten cyrk z WTC śmierdział na tysiące kilometrów już w dniu, w którym to wszystko się wydarzyło.
Tertio: polecam obejrzeć sobie 9/11 Loose Change 2nd Edition (Full).
Tak, tak, wiem, wiem... teorie spiskowe itp... bawią mnie czasem, a czasem przerażają...
Ta mnie nie bawi Sad
Kiedy zobaczyłem 9/11 (jeszcze w pierwszym wydaniu) - kupili mnie. Bez wątpienia. Zwyczajnie im uwierzyłem. Bo widziałem to "na żywo" w CNN, bo widziała to moja kuzynka zupełnie na żywo w NY i oboje nadal widzimy te zdarzenia w podobnej perspektywie.
Poniosło mnie trochę? Wybaczcie, ale chyba już zawsze będzie mnie przy tym ponosić Sad
edit//
Dla obeznanych z torrentami - mogę podać link do tego filmu z lektorem.