Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
samobójcy idą do piekła - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: samobójcy idą do piekła (/thread-2565.html)



samobójcy idą do piekła - teemoore - 2008-04-02 21:13:51

ucichły muzy
paradoksalnie nigdy nie istniały

spleceni łzami
(bez)silnie walczymy z wiatrakami
eksponaty nowego żartu
boga - prześmiewcy

nie czas na poematy
bez tragedii

Romeo musi umrzeć


- Ginsana - 2008-05-03 20:33:32

lubię trudne wyzwania.A więc do dzieła może uda mi sie go zrozumieć ;)Ogólnie rozumiem go tak:Czasy raczej nie dla Romeów/ romantyków umierających dla miłości.../,nie dla poezji.Czasy w których ciągle walczymy i to raczej jest walka bezsensu, bo z wiatrakami.Życie w którym jest za dużo łez za mało zrozumienia i miłości.Jedyne co nie potrafię połączyć tytułu z Bogiem prześmiewcą.No dobra, a teraz Krzysiu do tablicy Jesteś wywołany Wink


- Ginsana - 2008-05-03 20:57:38

Ninoczka napisał(a):
Ginsana napisał(a):l No dobra, a teraz Krzysiu do tablicy Jesteś wywołany Wink

:rotfl: :rotfl: no nie Ty jesteś jednak jędza :mrgreen:

jak już... TO SŁODKA jędza :rotfl:


- Ginsana - 2008-05-03 21:27:11

Ninoczka napisał(a):Łoj nam się dziś "sięgnie" - od Szefa, ja zaraz zmykam :shock: :boisie:

w takim razie ja bardzo Szefa proszę, by koleżanka Admin tak się przed Szefem nie trzęsła, bo ja nie mogę potem odczytać, gdyż wzrok mi sie na tej trzęsionce nie załapuje.To tak na marginesie, usłużnie w zębach donosząc............. :rotfl:


- teemoore - 2008-05-04 14:29:43

Ginsana napisał(a):Jedyne co nie potrafię połączyć tytułu z Bogiem prześmiewcą

Oj Kamilko. Przecież mówi się że wszystko jest zapisane w księdze zwanej losem. dlaczego więc spotykają człowieka niemiłe chwile ? Bo ten układający nasze przeznaczenie zrobił sobie żart : )

Cytat " Romeo musi umrzeć" jest tytułem nowoczesnej wersji Romea i Julii.
cały tekst opiera się właśnie na tej opowieści. Na nieszczęśliwej, skazanej od początku na zniszczenie- miłości


- teemoore - 2008-05-04 22:54:48

No nie film, oczywiście. Podobna historyjka


- Anna - 2008-05-04 22:57:34

co musi nastać i tak sie stanie


- Mikoku - 2008-05-05 20:02:01

nasze życie jest jedną wielką komedią i za razem dramatem, tylko od nas zalerzy jak do tego podejdziemy z humore, czy łzą w oku....ale wiersz bardzo fajnie napisany , takie też lubię.[Obrazek: dalmatek459ee2.gif]


- teemoore - 2008-05-05 20:15:24

dzię kuję Mikoku,

Nie do wszystkiego mozna podejść z humorem : )


- Mikoku - 2008-05-05 21:08:56

to prawda, która boli nas każdego dnia, ale cóż i przez nią również musimy przebrnąć, głowa do góry
[Obrazek: Lys%20i%20spejl1.gif]


- teemoore - 2008-05-05 21:11:40

oh Mikoku, wiersz jest stary. tak że głowę ten załamany powinien już nosić wysoko Wink


- Ginsana - 2008-05-06 20:39:06

Chri$ napisał(a):
Ginsana napisał(a):Jedyne co nie potrafię połączyć tytułu z Bogiem prześmiewcą

Oj Kamilko. Przecież mówi się że wszystko jest zapisane w księdze zwanej losem. dlaczego więc spotykają człowieka niemiłe chwile ? Bo ten układający nasze przeznaczenie zrobił sobie żart : )

Cytat " Romeo musi umrzeć" jest tytułem nowoczesnej wersji Romea i Julii.
cały tekst opiera się właśnie na tej opowieści. Na nieszczęśliwej, skazanej od początku na zniszczenie- miłości

Szefie przy tablicy dostałeś 5 i siadaj Wink
a poważniej , jak widzisz czytający widzi nieraz więcej niż autor chciał powiedzieć.I w sumie to jest chyba najpiękniejsze w poezji.Odnajdujemy w niej swoje słowa- siebie, rozumiemy po swojemu....
Co do losu...a cóz to jest los? W tym temacie nie wierzę, w układanie przez kogoś Wyższego losu.Wierzę, że na swój los mamy w 80 % wpływ.A te 20 % to tylko zbieg okoliczności, przypadku, jeżeli to jest ten los to ok.
naszej głupoty czy innych przywar- no oczywiście również naszego etycznego podejścia do życia; rezygnujemy np.z miłości , by potem obciążyć tak nieprzychylny dla nas los........ale robimy to w imię dobra ogółu...np.rodzin, rozbitych rodzin napiszę ścislej.
ech....można tu pisac i pisać bez końca. Ale reasumując i tak wiersz mi sie Szefie podoba Smile


- paola - 2008-05-06 21:03:41

Chri$ napisał(a):Romeo musi umrzeć

ileż czasu minęło od owej tragedii milosnej a jej echa nie przebrzmiały,
ileż kolejnych pokoleń będzie ona wzruszać - no cóż , samo życie.


- paola - 2008-05-06 21:07:50

Dwa wielkie domy w uroczej Weronie,
Równie słynące z bogactwa i chwały,
Co dzień odwieczną zawiść odnawiały,
Obywatelską krwią broczyły dłonie.
Lecz gdy nienawiść pierś ojców pożera,
Fatalna miłość dzieci ich jednoczy
I krwawa wojna, co z wieków się toczy,
W cichym ich grobie na wieki umiera.
Miłość, kochanków śmiercią naznaczona,
Wściekłość rodziców i wojna szalona,
Zerwana późno nad mogiłą dzieci,
Przed waszym okiem na scenie przeleci.
Jeśli nas słuchać będziecie łaskawi,
Błędy obrazu chęć nasza naprawi.

Oto Prolog, cytat oryginalnej ( starej) wersji, warto czasem do niej sięgnąć pamięcią.
Tak przy okazji Twojej jakże wymownej poetyki Smile


- Kamil Rousseau - 2008-05-29 13:43:24

nie powiem nic złego - bardzo ciekawy