Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Maniery - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: Maniery (/thread-2412.html)



Maniery - Ginsana - 2008-06-04 21:13:26

Zamknięto mnie dzisiaj
w braku konwenansów

biernie się poddałam

nie nauczono mnie obrony
kiedy dobre maniery płoną na stosie

skrzętnie ukrywam w skrzyni
te parę ocalałych

może przetrwają
do następnych pokoleń.


- norbertus - 2008-06-05 16:09:21

Tak tak wiele racji jest w tym wierszu niech w patosie zoszolomienia w lamusie naszych serc przetrwa chociaż jedna dobra maniera. Dzięka za nadzieję. Pozdrawiam


- Kamil Rousseau - 2008-06-06 11:30:50

nmawet mi sie podoba , jednak nie zaczynałbym wiersza bez interpunkcji z duzej litery....dla mnie bierność i poddanie to takie masło maślane - warto przemyśleć

pzdr.kamil


- czardasz - 2008-06-06 13:00:53

Kamilko -pewnie przetrwa do nastepnych pokolen


- Ginsana - 2008-06-06 20:34:22

dzięki Kochani za komentarze i chwilę znalezioną dla mnie Smile


- Ginsana - 2008-06-06 20:42:27

Kamil Rousseau napisał(a):nmawet mi sie podoba , jednak nie zaczynałbym wiersza bez interpunkcji z duzej litery....dla mnie bierność i poddanie to takie masło maślane - warto przemyśleć

pzdr.kamil


dla mnie nie jest maślane stwierdzenie.Zobacz Kamil.W końcu mogłam się poddać - po walce, po jakielkowiek - nie bierności...Co do dużej litery nie widzę przeciwwskazań do jej stosowania.
pozdrawiam Smile


- Ginsana - 2008-06-08 11:17:32

Kamil Rousseau napisał(a):nmawet mi sie podoba , jednak nie zaczynałbym wiersza bez interpunkcji z duzej litery....przemyśleć

pzdr.kamil


to jest jakaś zasada na ten tema/ oczywiście chodzi mi o wiersz/t? Bo nie wiem o tym.A zauważyłam we fraszkach, że zaczynasz od małej litery przy stosowanej interpunkcji.To tak jakby zaprzeczenie tego co mi napisałeś.