Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
szukam słów - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: szukam słów (/thread-2230.html)



szukam słów - misery - 2008-07-19 23:19:46

szukam słów

szukam słów
wielkich
by się za nimi schować
pięknych słów
by
zatuszowały moją zwyczajność
słów silniejszych
niż moja słabość
choć wątpię czy takie istnieją

szukam słów
prawdziwych
jak mój brak wiary

jestem uwikłana w słowa
one zobowiązują

kiedy śpię one
przepływają obok
jak stracony czas

pisząc zapomniała żyć
te słowa zostaną znalezione

po mnie -
tylko tyle


mam wątpliwości co do układu wersów, ale....na razie to "tylko" wątpliwości, bo nie wiem, co z nimi zrobić..............


- Mikoku - 2008-07-22 12:50:09

szukasz słów,
nie znasz odpowiedzi,
wsłuchaj się w ciszę,
ona poda ci skrzydeł....pozdrawiam ;-)


...:) - misery - 2008-07-22 15:19:45

hm, taki układ wersów, jaki proponujesh, Nin. (taki skrót Smile ) jest tez dobry....a te powtórzenia - to miało być tak, ze słowo "słowa" powtarza się celowo, no bo to o słowach...ale, jak się okazuje bez tych powtórzeń tesh jest ok Smile


- norbertus - 2008-07-23 17:27:50

Słowa ich moc szukają zniewalają zabijają podnoszą i umacniają. Ten wiersz ma w sobie tyle człowieczeństwa. Pozdrawiam


- Kamil Rousseau - 2008-07-24 14:12:21

Wg mnie Nina poszła w dobrym kierunku przy budowie wiersza...chociaz uważam że nie do końca- ale to już wiele. Rażącym błędem było nadużywanie słow w róznych odmianach - zbyt dużo , zbyt dużo razy- w tym krótkim wierszu 5x
Jedno co mocno broni ten tekst jest jego wartość tekstowa (przekaz jaki z sobą niesie) , a to bardzo wiele moja miła poetko. Warsztatu można sie nauczyć, zmieniać go w trakcie rozwoju, ale umiejętnosc postrzegania to wielka sztuka i Ty ją posiadasz :!: :lol: Poza tym sposób budowy wiersz masz juz teraz niezły. choć warto nad nim pracować :lol:


kamil :evil:


- misery - 2008-07-25 22:29:42

wow. :lol: dzięki. naprawdę.

z tymi powtórzeniami "słów" to - przyznaje, tego chyba naduzyłam, chociaz miałam intencję taką, by przez te słowa i słowa i słowa x-ileśtam jakoś uwydatnić to uwikłanie w słowa....ALE, ja wiem - to niekoniecznie się udało.

dzięki again, naprawdę taka opinia jest, mało powiedzieć, podnosząca na duchu Smile