Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Nie lubię samotności na urlopie - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: Nie lubię samotności na urlopie (/thread-2082.html)



Nie lubię samotności na urlopie - Ginsana - 2008-08-22 14:18:25

śmiech rozmowa czasem bluzgi
pisk hamującego samochodu
płacz dziecka – kolano zbite
krzyk matki – jak ty chodzisz

ktoś śpiewa ktoś tańczy
błyskają automaty do gier
kusząc brzękiem wygranych monet
a nad nimi ciekawski księżyc

choćby otrzeć się o ludzi
wniknąć w obce szepty i oddechy
poczuć się gatunkiem ludzkim
łapiąc odgłosy cywilizacji


ps. Wink w poszukiwaniu poniżej Wink
[Obrazek: ef27c82670b7b722med.jpg]


- misery - 2008-08-23 17:46:41

...ta ostatnia zwrotka to jest naprawdę mistrzostwo. wydaje mi się - samotność moze i jest dobra, ale tylko na chwilkę, tylko jako "mały odpoczynek", ale tak generalnie to nie jest wskazana i w ogóle to jest sprzeczna z naturą ludzką. ten wiersz jest taki...na początku trochę nieokreślony - ale to przez to nagromadzenie tych wszystkich odgłosów, itp, ale potem staje się takim spójnym obrazem. good jobSmile a ostatnia strofa naprawdę, naprawdę - <lol>


- Ginsana - 2008-08-24 12:08:17

dzięki Wam Smile tak już nas stworzony, by żyć w stadzie Wink


- Guest - 2008-08-24 16:23:47

Kamilko , cosik mi sie wydaje ,ze się fantastycznie bawiłas Smile taka pikna kreacja ..i japonki :lol: chociaz nózek nie otarłas ;-)


- Ginsana - 2008-08-25 20:32:17

Polot napisał(a):Kamilko , cosik mi sie wydaje ,ze się fantastycznie bawiłas Smile taka pikna kreacja ..i japonki :lol: chociaz nózek nie otarłas ;-)

ano nie otarłam Wink tylko mnie ręce bolały po urlopie od tego turlania 13 kg. bowlig czy jakość tak to sie nazywa Wink rewelacja, tylko pieruńsko droga impreza Sad a kreacja...i tam to pewnie koszula nocna ducha co się tam tłuk po nocy :rotfl:


- Ginsana - 2008-08-25 20:33:37

tutaj wkleję, żeby już nie mieszać.Brak mi spójności w tym co napisałam.Jest dziura myślowa, a więc poprzestawiałam zwrotki, tak jak było w wersji pierwotnej.


Nie lubię samotności na urlopie


choćby otrzeć się o ludzi
wniknąć w obce szepty i oddechy
poczuć się gatunkiem ludzkim
łapiąc odgłosy cywilizacji

śmiech rozmowa czasem bluzgi
pisk hamującego samochodu
płacz dziecka – kolano zbite
krzyk matki – jak ty chodzisz

ktoś śpiewa ktoś tańczy
błyskają automaty do gier
kusząc brzękiem wygranych monet
a nad nimi ciekawski księżyc


- Ginsana - 2008-08-25 21:05:22

no dziekuję skromnie w nieśmiałości wielkiej :oops: Tak sobie przez mglę przypominam, że więcej z małoletnim synem wrzuciłam niż tego brzęku zwrotów usłyszałam :lol:


- Interpelacja - 2008-08-26 09:17:57

Jednak w samotności toczymy codzienne walki z samym sobą, w samotności decydujemy, w samotności płaczemy - trochę jednak w tej samotności przebywamy


- Kamil Rousseau - 2008-08-26 11:09:57

świetna ostatnia zwrotka


- Ginsana - 2008-08-27 18:40:17

ewetka napisał(a):Człowiek do człowieka ... dobrze w samotności, ale jednak nie za długo.

A teraz proszę o wytłumaczenie co tak turlałaś :mrgreen: w czasie urlopu?Smile kara jaka czy co ?? :lol:

no to jest jak kręgle, tylko w kuli są trzy dziurki za które łapiesz i rzucasz Smile melduję , że paznokieć też złamałam :]


- Ginsana - 2008-08-27 18:41:58

Ewetko, Interpelacjo , no i Tobie Kamilu ciepłe dzięki Smile Matuś jedyna Smile jeden dzień mnie nie było i 160 do nadrobienia :lol: