Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.
Dialektyczny wymiar - Wersja do druku

+- Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej. (http://dotykiemwiatru.grd.pl)
+-- Dział: Poetica (/forum-5.html)
+--- Dział: Wiersze białe (/forum-15.html)
+--- Wątek: Dialektyczny wymiar (/thread-1671.html)



Dialektyczny wymiar - Kamil Rousseau - 2008-11-03 15:24:47

jestem panem nikt
bilbordowym ludkiem
sięgającym w piąty wymiar
onanistycznie pojmując zależność życia i śmierci

struktura myśli bezcieleśnie pochłania wizję istnienia
przekracza strefy czasu maskując dziś i jutro
bez wczorajszego być i wierzyć
bez dzisiejszego jestem

morfologia istnienia jest światłem antytezy
przeciwieństwem materii
ułudą dialektycznych wizji
generatorem syntez początku i końca

jestem panem nikt
buntem materii
heglowskim mechanizmem następstw

jestem panem nikt



Kamil Rousseau
03.11.2008


- Kamil Rousseau - 2008-11-04 07:40:09

Ninoczka napisał(a):Kamil! - i na co Ci było tak usztucznić to, co można powiedzieć wprost?


gdyby nie usztucznianie to wiersz cały brzmiałby tak:

jestem panem nikt


:rotfl: Tongue :mrgreen:
kamil


- czardasz - 2008-11-04 13:10:13

jestem panem mikt
zlepkiem kilku atomów
jestem panem nikt.....a ja jestem kobieta....... Pozdrawiam :-) a tak naprawde za bardzo udziwniony .....


- norbertus - 2008-11-04 14:18:13

Mówiąc językiem inter subiektywnie komunikowalnym matafizycznie zbudowany wiersz, osadzony w otycznym być albo nie być. Jestem i zarazem mnie nie ma choć znaczę aksjomatycznie rzeczywistość swoją osobowością. Dobry wiersz dla matafizyka do analizy. Pozdrawiam


- Interpelacja - 2008-11-04 17:32:16

Dialektyczny wymiar, światło antytezy, generator syntez i język inter subiektywnie komunikowalny - dobre sobie ;-) Tyle że ja mam widocznie reglamentację myślową(czytaj: ograniczenie) :-)


- Kamil Rousseau - 2008-11-04 19:12:58

Interpelacja napisał(a):Dialektyczny wymiar, światło antytezy, generator syntez i język inter subiektywnie komunikowalny - dobre sobie ;-) Tyle że ja mam widocznie reglamentację myślową(czytaj: ograniczenie) :-)


jeden lubi córke drugi teściową- granica tworzenia to nie tylko kwiatki i rabatki , ale cieszy mnie sprytny koment

pzdr
kamil


- misery - 2008-11-04 20:47:54

poezja XXI wieku. Albo lepiej- poezja cyberpunk (to jest komplement jakby nie było) Smile Oczywiście nie tak łatwo się w nią wgryźć, ale przeciez nie o to chodzi.
(przeczytałam kilka razy i dochodzę do wniosku, ze jesteś panem nikt w tłumie takich samych jak Ty billboardowych ludków. Nasze istnienie jest względne, a czasami całkiem zanika. kazdy mógłby się pod tym podpisać. )

innymi słowy - Matrix :lol:
w ogóle genialnie napisane, choć to nie kwiatki ni rabatki Smile


- Ginsana - 2008-11-06 21:45:40

jak już widzę " piąty wymiar" to wiem, że będzie droga ciężka Wink idę o po słownik ..... :lol: