Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.

Pełna wersja: Mechanika forum
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy dało by się wyłączyć dublowanie tytułów?
Nadajemy tytuł rozpoczynający wątek i tenże pojawia się w pierwszej linijce postu.
Czy to konieczne?
W zamyśle pierwsze to temat wątku, drugie to temat każdego posta osobno.

Domyślnie temat pierwszego posta jest równocześnie tematem wątku.
Temat kolejnych postów może być dowolny (choć zazwyczaj nikt ich nie zmienia - co jest możliwe w pełnej wersji edytora, nie przy szybkiej odpowiedzi - i pozostają w formie "RE: tytuł wątku" /skrót od angielskiego "Reply", po polsku jest to czasem "Odp.: tytuł wątku"/).

System taki jest stosowany w dużej ilości (chyba nawet w większości) skryptów (np. phpBB, SMF, MyBB, choć zrezygnowano z osobnych tytułów dla każdego posta np. w IP.Board).

Osobną kwestią jest jednak umiejscowienie tytułu posta, które faktycznie tutaj jest niezbyt fortunne, szczególnie jeśli chodzi o układ poziomy (informacje o autorze powyżej treści posta) i spróbuję później odnaleźć właściwy fragment kodu i przenieść ten element. Na chwilę obecną nie mam za bardzo pomysłu co zrobić z tą kwestią w układzie klasycznym (informacje o autorze obok treści posta), ale coś wymyślę, by to "odciąć" od treści.

Usuwał elementu zupełnie raczej nie będę, gdyż pozostałaby wtedy opcja (edytowanie tytułu każdego posta osobno) nigdzie nie wyświetlana w widoku posta, co mogłoby budzić zakłopotanie użytkowników po co ta opcja w ogóle istnieje, a ponadto osobiście zwolennikiem usunięcia tytułów dla każdego posta (jak zrobiono to np. w IPB) nie jestem (przy starych, długich i edytowanych wątkach czasem ciekawie jest śledzić przebieg zmieniającego się tytułu w kolejnych śródtytułach "re: ...").
Zmieniłem sposób wyświetlania "drugiego" tytułu. W obu układach - klasycznym i poziomym. Nie do końca zadowolony jestem z efektu w układzie klasycznym, ale chyba nie jest źle. Czekam na ewentualne uwagi, jeśli ktoś takowe będzie miał.
Przekierowanie