Dotykiem Wiatru - forum poezji amatorskiej.

Pełna wersja: WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO IM. STANISŁAWA GROCHOWIAKA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO IM. STANISŁAWA GROCHOWIAKA
w Bibliotece w Lesznie.
Dokładnie nie potrafię napisać, ale jedno zapamiętałam, że nasz kolega Robert - Szary Wilk , kolejny raz pokazał, jak jest dobry i wygrał - II miejsce Smile Moje gratulacje Robercie i chylę czoło Smile
W środę, 15 października w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej podsumowany został VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka. W programie zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, wystąpienia laureatów oraz recital pt. "Marek Gałązka śpiewa Stachurę".
Początek zaplanowano na godz. 11.00. Współorganizatorami imprezy byli : zarząd leszczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Urząd Miasta Leszna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


Gorące gratulacje dla Roberta oraz pozostałych laureatów Konkursu im. Grochowiaka
Konkurs Grochowiaka rozstrzygnięty
16.10.2008.

Leszno. Ponad 350 prac nadesłano na VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im.Stanisława Grochowiaka zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Jury pod przewodnictwem Sergiusza Sterny Wachowiaka nagrodziło: w kategorii poezji Przemysława Owczarka i Roberta Miniaka z Łodzi, a w kategorii prozy Joannę Wolską z Chrzanowic i Anę Piliszewską z Wieliczki.
Konkurs ogłoszono w styczniu. Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W dziedzinie poezji nadesłano 228 zestawów poetyckich, w dziedzinie prozy 84 utwory, a w dziedzinie dramatu i słuchowiska radiowego – 15 utworów. Ze względów formalnych jury odrzuciło 26 prac.
Przyznano następujące nagrody:
w kategorii poezji:
I nagrodę
Przemysławowi Owczarkowi z Łodzi
II nagrodę
Robertowi Miniakowi z Łodzi
w kategorii prozy:
I nagrodę
Joannie Wolskiej z Chrzanowic
II nagrodę
Annie Piliszewskiej z Wieliczki

Przemysław Owczarek – antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych, wykładowca. Pracownik Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. imienia: C. K. Norwida (Pruszków), Z. Herberta (Toruń), K.K. Baczyńskiego (Łódź), H. Poświatowskiej (Częstochowa) oraz tegorocznej Nagrody Poetyckiej im. K. Iłłakowiczówny za najlepszy książkowy debiut poetycki roku za tom wierszy „Rdza” wydany przez Wydawnictwo Zielona Sowa w 2007 r.
Robert Miniak – absolwent polonistyki, członek Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Laureat pierwszej nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Kulki w Łomży.
Anna Piliszewska – debiutowała na łamach czasopisma literackiego „Akant” w 2003 r. Laureatka konkursów, m.in.: I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Kulki w Łomży (2003), „O Nagrodę Jesiennej Chryzantemy” (Płock 2004), Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „Liberum Arbitrium” (Tuchów). Interesuje się literaturą, filozofią, malarstwem oraz muzyką klasyczną. Jest autorką tomików Perszerony jesienne i Prywatna korespondencja.
Joanna Wolska – studentka, m.in. laureatka VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Stanisława Grochowiaka (Leszno 2006)

Wręczeniu nagród i wystąpieniom nagrodzonych towarzyszył występ Marka Gałązki wszechstronnego artysty: poety, kompozytora, gitarzysty, autora tekstów i animatora kultury w jednym. Będąc założycielem grupy balladowej Po Drodze, wiele koncertował, brał udział w nagraniach radiowych, programach telewizyjnych. Od roku 1994 współtworzył (będąc jednocześnie dyrektorem artystyczno-programowym) Przystanek Olecko. Jest wielkim entuzjastą i popularyzatorem twórczości Edwarda Stachury. Zrealizował projekt „20 lat później, czyli spotkanie z Edwardem Stachurą w mieście O.” Jego twórczość przenikają silne emocje, refleksje i marzenia. W „Galerii Lochy” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie wystąpił z recitalem „Marek Gałązka śpiewa Stachurę”. (opr.emi/źródło:MBP w Lesznie)
Evionnaz dziękuję Smile na Ciebie zawsze można liczyć Smile nigdzie nie mogłam znaleźć tych wyników , jak wczoraj dodawałam Sad
Ginsana napisał(a):nigdzie nie mogłam znaleźć tych wyników , jak wczoraj dodawałam

informacje ukazują się z poślizgiem, jak wszędzie. Szczegóły i zdjęcia - na stronie Miejskiej biblioteki publicznej w Lesznie.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mbpleszno.pl/STRONA20A.HTM">http://www.mbpleszno.pl/STRONA20A.HTM</a><!-- m -->
a gdzie laureat polazł ? że go jeszcze tu nie było ? Poproszę o wklejenie tu, tego wygranego wiersza Smile
Przekierowanie